Кажуть, мають на те кілька причин, головна - порушення суверенітету України.

“Президент, підписавши цю угоду, завдав непоправної шкоди Україні. Він фактично в обмін на ефемерне зниження ціни газу для України здав суверенітет України в окремій частині до 2042 року”, - сказав народний депутат, “БЮТ-Батьківщина” Борис Тарасюк.

Опозиційний уряд вирішив віднести свої претензії до Конституційного суду. А інші ж колеги по опору взяли за необхідне вказати на помилку самому Президенту.

“Апелюючи до Конституції, керуючись законами України та КУ, власне мною і була ініційована денонсація “Харківських угод”. 27 квітня за ініціативою “Опору” відбудеться пікетування АП, і власне там будуть передані вимоги до АП”, - сказав народний депутат, НУ-НС Андрій Парубій.

Ті, хто при владі, тільки посміхаються. Кажуть, що законопроекта чи ініціативи народних депутатів для денонсації угод такого рівня не вистачить. Потрібна згода більшості у Раді. А цього опозиція ніколи не отримає - бо “Харківські угоди” коаліцію влаштовують.

“Це складна процедура, але я і не бачу будь-яких перспектив”, - каже народний депутат, ПР Олексій Плотніков.

“Та це все з тої самої серії, що і: нехай москалі віддадуть нам золото Полуботка і тоді кожен українець отримає по 1600 доларів, чи нехай російський Ощадбанк поверне нам усі втрачені вклади - так можуть говорити тільки люди, які взагалі не розуміють в чому справа”, - вважає народний депутат, ПР Ярослав Сухий.

Нагадаємо, рівно торік у Харкові Президенти України і Росії домовилися про продовження перебування російського Чорноморського флоту в Криму на 25 років в обмін на 30-відсоткову знижку в ціні російського газу для України протягом 10-ти років.