До традиційних вимог, звільнити Юлію Тимошенко і Юрія Луценка, додалися нові - створити тимчасову слідчу комісію щодо смерті шахтаря під час штурму наметового містечка чорнобильців у Донецьку. За звільнення опозиціонерів меншість обіцяла владі неабиякі поступки: підтримати провладні законопроекти.

"Ви ж бачите, реформи зараз почалися по всіх сферах і ми готові голосувати навіть, якщо там є болісні питання і, якщо там нема тих "хотєлок", про які ми з вами знаємо", - сказав лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко.

Щоправда вже за годину Іван Кириленко виправдовувався, поступливість ініціатива не опозиції, а лише особиста думка лідера фракції БЮТ-Батьківщина.

"Ми ні на які компроміси, ні на які пропозиції в ущерб народу не підемо", - оправдався лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко.

У коаліції мову ультиматумів не розуміють. Кажуть, на кону з десяток надважливих документів, відтак відпочивати на заблокованій трибуні опозиція буде недовго.

"Кількість законопроектів, які назбираються можуть отримати форму, коли ми повинні будемо прийняти заходи по розблокуванню трибуни і Верховної Ради", - каже лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Ночувати у Раді опозиція не залишилась. Меншість не виключає, що розблокувати трибуну провладні депутати спробують силою. Нагадаємо, подібна практика не нова, рік тому у грудні 2010-го у парламенті відбулася чи ненайяскравіша бійка за трибуну. Тоді опозиція також вимагала припинити репресії проти Юлії Тимошенко.