Про це 24 каналу розповів політолог Дмитро Шеренговський. Він також зазначив, що Угорщина травмована Тріанонським договором, тим, що вона втратила значну частину своєї території.

Читайте також "Угорщина маневрує в угоду Кремлю": чому Орбан вперто блокує нафтове ембарго

"Орбан зайняв дуже зручну позицію – знайшов зовнішнього ворога і демонструє своєму виборцю, що він дбає лише про угорські інтереси", – зазначає політолог.

Угорська залежність від російської нафти й газу

Насправді Угорщина дійсно дуже залежна від російських енергоносіїв. На фоні кризи, яку спричинила російська агресія, підвищення цін на паливо для сільськогосподарської країни – дуже великий удар. Тим паче основа електорату Орбана – це не жителі великих міст,
– пояснює Шеренговський.

"Проте, трохи пізніше у своїй заяві Орбан заявив, що не був би проти, якби поставки російської нафти заблокували морським шляхом. Таким чином, прем’єр Угорщини вкотре "побідкався", що велика Угорщина розпалась і втратила порти", – говорить Дмитро Шеренговський.

Тиск ЄС на Угорщину

Днями до Угорщини навідувалась Урсула фон дер Ляєн і, мабуть, будуть і подальші спроби переконати Орбана, вважає політолог. За його словами, поїздки представників ЄС до Угорщини триватимуть, оскільки у ЄС є чимало запитань до угорської влади – конституційні порушення, організація виборів і корупція.

Але поки що ми всі бачимо лише те, що Орбан буде викручуватися до останнього,
– резюмує Шеренговський.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти Україні

  • Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні заявив, що Угорщина не блокуватиме вступ України до Північноатлантичного Альянсу, а також підтримає прагнення Києва до членства в Європейському Союзі.
  • Угорські чиновники після обстрілу Закарпаття, яке межує із Угорщиною, заявили, що "рішення не дозволяти транзит зброї через угорсько-український кордон було правильним".
  • Петер Сійярто використав тези роспропаганди для виправдання рішення не постачати зброю Україні, він заявив, що нібито російські ракети знищили західну зброю у Львові (хоча тоді ракета влучила у цивільний об'єкт, де загинули люди), та він не хоче аби такі "події" стались на угорсько-українському кордоні.
  • Уряд Польщі заморозив свої відносини з Угорщиною. А віцепрем'єр країни Ярослав Качинський порадив прем'єру Угорщини Віктору Орбану сходити до офтальмолога, якщо той не бачить звірств росіян у Бучі, які він раніше заперечував.
  • Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана внесли до бази даних "Миротворця". Однією з причин є його відмова пропускати зброю в Україну через територію своєї держави та інші неоднозначні заяви.

Як можна пояснити поведінку Орбана в Європі: дивіться відео