Із заяв прем'єра Угорщини Орбана стало зрозуміло, що він не просто глибоко стривожений інцидентом. Політтехнолог Михайло Шейтельман в етері 24 Каналу припустив, що Орбан почав відчувати страх.

Радимо переглянути Зв'язки з мафією та скандальні заяви про війну: хто такий Роберт Фіцо і що говорив про Україну

Чого боїться Фіцо

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив про стан свого словацького колеги Роберта Фіцо після вогнепального поранення. За словами Орбана, Фіцо зараз перебуває "на межі життя та смерті". Хоч прем'єра Словаччини стабілізували, але його стан все ще критичний.

Днями Орбан також повідомив, що шокований та засмучений через замах на Фіцо, адже він буде відсутнім на своїй посаді "у критичні місяці". Тепер Угорщині, мовляв, самостійно доведеться боротися за мир.

Орбан же не лікар, то чому нам не лікар повідомляє про стан здоров'я Фіцо? І чому це зробив саме Орбан? Тому що вони вдвох такий собі "проросійська профспілка" Європі. Їх лише двоє. Тож зараз профспілка зруйнована рівно на 50%, звісно, для Орбана це велика втрата,
– наголосив Михайло Шейтельман.

Крім того, Віктор Орбан має не лише побоювання щодо війни в Україні. Міністр внутрішніх справ Словаччини Матуш Шутай-Ешток заявив, країна фактично на межі громадянської війни в Україні через замах на Фіцо. За словами міністра, частина громадян Словаччини підтримує цей замах.

"Маленька 5-мільйонна Словаччина на межі громадянської війни через те, що Фіцо – політик популіст з брехливими лозунгами. А стріляла у нього людина з протилежними поглядами. Тому зараз прем'єр Угорщини міркує, чи половина угорців теж так про нього думає? Думаю, він через це справді стривожений", – додав політтехнолог.

Замах на Роберта Фіцо: що відомо

  • У середу 15 травня прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини біля будівлі, де проходило засідання уряду. Його терміново доправили до лікарні. Як повідомили місцеві ЗМІ, нападник цілився саме у прем'єр-міністра.
  • Як стало відомо згодом, Фіцо поранило у груди, живіт та кінцівки. Стан Фіцо описували критичним. Лікарі одразу розпочали операцію, однак вона була доволі тривалою через пошкодження відразу кількох важливих для життєдіяльності органів.
  • Підозрюваного визначили швидко – це 71-річний словацький письменник Юрій Цинтула. Свій вчинок він пояснив тим, що не згоден з політикою уряду Фіцо. Цікаво відзначити, що журналіст-розслідувач Саболч Паньї переконаний, що Юрай Цинтула міг бути пов'язаний із проросійською воєнізованою групою Slovenskí Branci.