Представники ОСББ, що уповноважені вручати повістки, мають право здійснювати оповіщення громадян як самостійно, так і у складі спеціально організованих груп оповіщення. Відповідна зміна затверджена постановою №560 Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року.

Дивіться також Зараз можна забронювати не більше 50% працівників: чи планує Кабмін зменшити цей відсоток

Як буде відбуватиметься процес вручення повістки

Групи оповіщення для вручення повісток резервістам та військовозобов'язаним можуть включати керівників установ, ФОПів, які займаються управлінням багатоквартирними будинками, або голів правління ОСББ.

Відповідно до постанови Кабміну, процес формування таких груп вручення повісток регулюється наказом керівника місцевого ТЦК, який має бути виданий не пізніше, ніж за день до проведення відповідних заходів. У цьому наказі визначається порядок залучення керівників зазначених установ і організацій до груп оповіщення.

Також у наказі начальника ТЦК повинно бути зазначено:

  • маршрути оповіщення (місця, де здійснюватиметься оповіщення, із зазначенням адрес будинків, громадських місць, громадських будинків та споруд, назв вулиць або площі);
  • старші груп оповіщення з-поміж представників ТЦК;
  • підприємства, установи, організації, працівники яких підлягають оповіщенню;
  • час та строки проведення оповіщення;

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Очільник Нацполіції Іван Виговський розповів, що якщо військовозобов'язаний перебуває у розшуку за ухилення від військової служби, його направить до військкомату.
  • У Міноборони розповіли, що свої облікові дані через застосунок Резевр+ уже оновили понад 800 тисяч українців. Зокрема, там зазначили, що цифри перевищили очікування.
  • На думку Михайла Подоляка процес мобілізації має покращитися. Він зазначає, що це стало можливим завдяки надходженню допомоги від союзників.