На результат переговорів України із Міжнародним валютним фондом ніяк не вплине заява у Конституційний суд. Про це заявила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі одного з телеканалів, пише "Укрінформ".

Важливо Рада остаточно схвалила "антиколомойський" законопроєкт: текст закону

Деякі депутати і фракції можуть звернутися до суду, однак це жодним чином не вплине на меморандум. До того ж, Конституційний суд може й роками розглядати рішення. Тому це не буде зупиняти переговори і отримання коштів,
– розповіла Кравчук.

Хто збирається до Конституційного суду?

У той же день, коли закон ухвалили у другому читанні, із заявою виступила Юлія Тимошенко. Вона оголосила, що її фракція звертатиметься до Конституційного суду. Він має перевірити, чи банківський закон відповідає положенням основного закону.

Важливий акцент. Законопроєкт виключає можливість повернення націоналізованого банку його колишньому власнику. А з найгучніший справ в Україні про націоналізацію банку, звісно, історія з Ігорем Коломойським і "Приватбанком". Тому закон у народі називають "антиколомойським".

Ситуацію щодо розгляду закону у суді 24 каналу прокоментував фінансовий аналітик Сергій Фурса.

За його словами, ризик того, що найвищий судовий орган влади може змінити історичне рішення, є.

"Ми знаємо ціну цього суду, він завжди керувався політичною волею. Тобто, якщо буде воля керівництва держави, то Конституційний суд ухвалить потрібне рішення. Чи є ризик, що можуть відіграти ситуацію в Конституційному суді? Так, є. На жаль, цей ризик існує", – сказав експерт.

Як пов'язаний антиколомойський закон із кредитом МВФ

  • Україна очікує на 5,5 мільярдів доларів допомоги від Міжнародного валютного фонду. Міжнародні фінансові партнери висували дві вимоги перед видачею кредиту – відкриття ринку землі та ухвалення банківського закону.
  • Нарешті, коли другий пункт виконали, Україна може вести переговори про отримання грошей.