Як підкреслюється на офіційному сайті українського гаранта, вищезазначений закон визначає, що Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права, а також Статуту ООН.

Крім того у документі наголошується, що суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах міжнародно визнаного кордону є цілісною та недоторканною.

Читайте також: Хто з депутатів не підтримав закон Порошенка щодо визнання Росії агресором: оприлюднено список

"Відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії й надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам – посилити міжнародний тиск на Росію", – зауважив український президент.

За його словами, цим документом на один рік продовжується дія раніше прийнятого закону.

Також Порошенко додав, що ще під час першого ухвалення три роки тому чимало представників політичних сил "лякали жахіттями" щодо цього Закону, однак у підсумку "жоден негативний прогноз за ці три роки не справдився".

"І тоді, і тепер можливість виконання Закону є жорстко обумовленою низкою вимог до Росії як агресора та окупанта та до її маріонеткових режимів. Насамперед – вимогою про виведення російських військ, незаконних збройних формувань, виведення військової техніки з території України та нормою про відповідність політичних процесів стандартам ОБСЄ", – заявив український лідер.

Водночас президент зазначив, що провал голосування у Верховній Раді щодо цього закону "розв'язав б руки Кремлю на лінії зіткнення та допоміг би скинути їм тягар санкцій".

Щоправда тепер, на його переконання, створено необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей миротворчої операції ООН.

Нагадаємо, що 6 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні запропонований президентом Петром Порошенком законопроект про реінтеграцію Донбасу, а також в цілому схвалила документ про продовження на рік дії закону про особливий статус регіону.