Політтехнолог Борис Тизенгаузен розповів 24 Каналу, що важкі метали опинились в їжі Маріанни Буданової не випадково. Він нагадав, що Кирило Буданов пережив близько десятка замахів на своє життя.

Важливо Постраждали ще кілька співробітників ГУР: ЗМІ розповіли, чим отруїли дружину Буданова

Розробляють ще з радянських часів

У березні 2023 року в Росії була отруєна також важкими металами – солями калію – опозиційна політикиня Ельвіра Віхарєва.

Російські спецслужби, окрім радіоактивних речовин, зокрема полонія, яким отруїли Олександра Литвиненка, ексспівробітника ФСБ, доволі часто використовують важкі метали. Вони мають цілу лінійку авторських бойових отруйних речовин. Наприклад, "Новачок", який застосовували проти експрацівника ГРУ Сергія Скріпаля та його доньки,
– нагадав політтехнолог.

Напрямок розробки отрут розвивався ще за часів Радянського Союзу. У ті часи КДБ здійснив вбивства болгарських політиків уколами парасолями, коли отрута за допомогою спеціальної капсули потрапляла в організм жертви.

Також існують так звані "інфаркт-отрути". Саме "інфаркт-травою" гельземіум отруїли російського бізнесмена Олександра Перепеличного, який мав компромат на російську владу.

Ще один препаратів, який може призвести до фатальних наслідків – фентаніл (опіоїдний анальгетик – 24 Канал). Його виготовлення в Китаї обговорювалось саме під час зустрічі Джозефа Байдена та Сі Цзіньпіна. За домовленістю Пекін має взяти під контроль виробництво та поширення цієї речовини. Зазвичай фентаніл застосовують як наркотик, але він діє і як отрутна речовина.

Політтехнолог пояснив, який арсенал отрут мають російські спецслужби: дивіться відео

Не дочекаються

Випадок з Маріанною Будановою свідчить про те, що росіяни не полишають спроби вчинити замах на військове та військово-політичне керівництво України.

"Достатньо багато було замахів на життя Володимира Зеленського, Валерія Залужного, Василя Малюка, Кирила Буданова. Однак кортить сказати: не дочекаєтесь", – зазначив Борис Тизенгаузен.

Що відомо про отруєння Маріанни Буданової

  • Дружина очільника ГУР потрапила до лікарні після того, як відбулось погіршення стану її здоров'я. Як з'ясувалось, жінку отруїли важкими металами, які ймовірно потрапили до її організму через їжу. Ці речовини не застосовуються в побуті та у військовій справі.
  • У ГУР підтвердили інформацію про отруєння Маріанни Буданової та повідомили, що вона завершує курс лікування. Зараз стан її здоров'я є задовільним. Жінка продовжить перебувати під наглядом медиків.
  • Також джерела в ГУР повідомили, що наразі проводиться розслідування щодо імовірної спроби вбивства Буданової.
  • Водночас сам Кирило Буданов неодноразово переживав замахи на своє життя. Починаючи з 2014 року його щонайменше 10 разів намагалися вбити. Буданову навіть вдалося пережити авіаційно-ракетний удар.