Характеристики "Сагайдачного"
Довжина корабля 123 метри, газотурбінна силова установка забезпечує потужність у 56 тисяч кінських сил. Крейсерська швидкість 60 кілометрів на годину. Екіпаж налічує близько 200 осіб.
Якщо корабель повністю наповнити провіантом, то команда може залишатись у відкритому морі цілий місяць.
Амуніція корабля
Окрім одноствольної артилерійської установки калібру 100 міліметрів, на кораблі є ще дві шестиствольні установки, які вражають ціль на відстані до п’яти кілометрів.
Та це ще дрібниці порівняно із зенітним комплексом "Оса", реактивними бомбометами та мінно-торпедним устаткуванням. А ще на фрегаті базується вертоліт та спеціальний загін, який проводить огляд підозрілих суден.
Завдання фрегату
У перші роки незалежності, коли на українські кордони ніхто не зазіхав, фрегат здійснював офіційні візити в порти Франції, Арабських Еміратів, Італії, США та ще десятка країн.
Читайте також: Недитяча іграшка: український автомат "Малюк"
12 жовтня 2013 року "Гетьман Сагайдачний" вирушив у район Аденської затоки. Місце, де сомалійські пірати наводили жах навіть на потужні кораблі. Перед українцями поставили завдання проводити розвідку узбережжя Сомалі та оглядати судна. Під час одного патрулювання екіпаж таки затримав судно з піратами, які не встигли викинути у воду зброю.
Скандал з російським прапором
Доки українці забезпечували безпеку побережжя Сомалі, член комітету Ради федерації заявив, що корабель перейшов на сторону Росії та підняв Андріївський прапор. Міністерство оборони України спростувало інформацію і як доказ 5-го березня фрегат прибув в Одесу під українськими стягами.
А вже за два тижні чотири військові кораблі Чорноморського флоту Росії і два вертольоти Мі-35 намагалися перетнути морський кордон України. Капітан фрегата дав наказ привести екіпаж у повну бойову готовність – росіяни відступили.
Читайте також: Український літак, що завойовує провідні авіашоу світу
Чудовий подарунок "Гетьман Сагайдачний" отримав від українських волонтерів. Те, що Укроборонпром не міг зробити багато років – вони здійснили за три, а саме: зібрали кошти на сучасний радар, що здатний відстежувати надводні цілі в радіусі 180-ти кілометрів. Раніше екіпаж користувався радаром для риболовецьких суден, який не розрізняє цивільні кораблі від військових.
Нещодавно Міноборони заявило, що повну реконструкцію фрегата проведуть у 2018 році.
Довідка: Термін "фрегат" позначає найменші за класом військові кораблі, які спроможні самостійно проводити бойові операції у відкритому морі.