Про це він заявив під час пресконференції. Вона відбулася під час його польоту з Південного Судану до Риму.

Цікаво Папа Римський прирівняв матерів з України та Росії, які втратили дітей на війні

Папа Франциск готовий зустрітися і з Зеленським, і з Путіним

Папа Римський заявив, що він відкритий для зустрічі з обома президентами – як з українським лідером Володимиром Зеленським, так і з кремлівським диктатором Владіміром Путіним.

Я відкритий для зустрічі. Якщо я не поїхав до Києва, то тільки тому, що поки що не можу поїхати в Москву, але я прошу про діалог,
– заявив понтифік.

Своєю чергою, архиєпископ Кентерберійський Джастін Уелбі, говорячи про війну в Україні на зворотному шляху з Папою з Південного Судану, заявив, що вона перебуває в руках Путіна.

"Ця війна – в руках пана Путіна, він може зупинити її виведенням військ і припиненням вогню, а потім переговорами про довгострокові угоди", – зазначив архиєпископ.

Варто прочитати Гомосексуальність не злочин: Папа Римський закликав священників змінити ставлення до ЛГБТ

Попередні заяви Папи Римського: коротко

  • Папа Римський нещодавно написав відкритий лист, який пов'язав з дев'ятиріччям російського вторгнення в Україну. Понтифік відзначив сміливість українців перед російською агресією, однак знову заговорив про поступки перед окупантами.
  • В інтерв'ю американським журналістам Франциск вкотре озвучив свою позицію щодо війни в Україні. Він назвав українців народом-мучеником, який страждає через російську агресію.
  • Також Папа підняв тему війни в Україні під час своєї щотижневої загальної аудієнції. Понтифік порівняв дії Росії з нацистською Німеччиною. Мовиться про часи Другої світової війни, коли німці свідомо знищували євреїв. За його словами, зараз історія повторюється.
  • Окрім цього, Франциск не стримав емоцій та заплакав під час своєї молитви за мир в Україні. Його голос почав тремтіти, коли він згадав про страждання українців. Він не міг продовжити молитву близько 30 секунд.