Учора ЗМІ поширили заяву Папи Римського, де він закликав Київ до переговорів із Москвою. Мовляв, задля уникнення подальших жертв Україна повинна "підняти білий прапор". Голова УГКЦ запевнив від імені всього українського народу, що він не планує здаватися.

Дивіться також Росія розконсервувала до 40% танкових резервів, – ISW

"Зранена, але нескорена"

9 березня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у храмі Святого Юра УГКЦ на Мангеттені в Нью-Йорку помолився за перемогу України та справедливий мир.

Під час своєї промови очільник УГКЦ запевнив, що українцям навіть "на гадку не спадає здатися".

Я вам хочу одне сказати від народу з України… Україна зранена, але нескорена! Україна змучена, але вона стоїть і вистоїть! Повірте мені, нікому й на гадку не спадає здатися,
– заявив Блаженніший Святослав.

Голова УГКЦ сказав, що якби Україна була б хоча б частково завойована, то "пошириться межа смерті". Архієпископ нагадав про Бучу, про справжнє обличчя окупантів, які заливають загарбані міста кров'ю.

"Ідіть до сповіді"

Тому, за словами очільника Української греко-католицької церкви, усім, хто не вірить у здатність України вистояти, варто сповідатися.

Хто з вас не вірить у перемогу України – йдіть до сповіді. Бо це означає, що ми мало довіряємо присутньому в тілі українського народу живому Богові,
– наголосив Блаженніший Святослав.

Папа Римський знову "забув" межу між агресором і жертвою

  • Промова голови УГКЦ пролунала на тлі заяви понтифіка. Папа Римський вкотре закликав нашу країну сісти за стіл переговорів із російським агресором. За його словами, Київ начебто має визнати, що він поступово програє, і знайти сміливість задля того, аби почати діалог. Водночас голова католицької церкви зазначив, що переговори – це не обов'язково капітуляція. Він назвав найсильнішим того, хто думає про людей.
  • Крім того, Франциск наголосив, що треба знайти країну, яка б виступила посередником між сторонами конфлікту.
  • Ці думки папа висловив після того, як у Стамбулі відбулася зустріч президента Зеленського з турецьким лідером Ердоганом. Під час спільної пресконференції президент Туреччини закликав до мирних перемовин. Він зазначив, що Анкара готова виступити як посередник.
  • Водночас Зеленський різко відреагував на цю пропозицію. Він наголосив, що наша мета – справедливий мир для України. Голова держави сказав, що не розуміє, як можна запрошувати до діалогу людей, які все руйнують і вбивають.