Спілкувався понтифік зі швейцарським мовником ще минулого місяця, але ЗМІ почали активно поширювати його заяву 9 березня. Папа Франциск зазначив, що Україні потрібно мати сміливість визнати свою поразку та сісти за стіл переговорів з Росією. Ці коментарі прозвучали на тлі пропозиції президента Туреччини Ердогана про проведення мирного саміту між Україною та Росією.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Полуда на очах Папи

Голова католицької церкви наголосив на важливості діалогу, який повинен відбуватися за підтримки міжнародних сил. Він вважає, що нашій країні необхідно знайти сміливість для діалогу, щоб уникнути подальших жертв.

Слово "переговори" – це слово сміливості. Коли бачиш, що ти програєш, що справи йдуть не так, потрібно мати сміливість сісти за стіл переговорів,
– сказав Папа Франциск.

Папа Римський стверджує, що переговори не обов'язково є здачею інтересів. Він навів приклад конфлікту між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС, де переговори, за його словами, не були капітуляцією.

Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має мужність білого прапора та веде переговори… Треба вести діалог вчасно, знайти країну, яка може бути посередником.

Папа Франциск зазначив, що не слід соромитися вести переговори, адже війна – це людські жертви. Він згадав про свої численні заклики до миру в Україні, яку він називає "мученицею".

Не всі сторони рівні: що таке bothsidesism

Bothsidesism (боссайдизм) – це фейковий баланс або урівнювання двох сторін, які такими бути не можуть. Зокрема, заклики до миру, що лунають з вуст Папи Римського, є босайдизмом, оскільки вони стирають межу між жертвою та агресором: між українцями, які захищають свою землю, та росіянами, які продовжують агресію і відмовляються від переговорів на справедливих умовах.

Не єдиний "миротворець"

  • Наприкінці лютого 2024 року президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав до мирних перегорів між Україною та Росією. 8 березня під час спільної пресконференції з Володимиром Зеленський у Стамбулі він повторив цю тезу та акцентував, що Туреччина може надати майданчик для діалогу.
  • На це різко відреагував глава нашої держави: "Яким чином можна запрошувати (до діалогу – 24 Канал) людей, які все блокують, руйнують і вбивають. Ми хочемо отримати результат – справедливий мир саме для України", – наголосив президент Зеленський, виключаючи присутність Кремля за столом переговорів.
  • До речі, у свіжому інтерв'ю Папа Римський згадував про Туреччину, як про країну, що пропонує майданчик для мирних перемовин між Кремлем та Києвом. Крім того, зі слів понтифіка зрозуміло, що він сам готовий бути посередником за столом переговорів.