Про це президент України заявив під час спільної пресконференції з головою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Зазначимо, що 8 березня Володимир Зеленський прибув до країни з офіційним візитом.

Дивіться також Ердоган прокоментував обстріл, під який потрапив Зеленський у Одесі

Зеленський про мир

Володимир Зеленський наголосив, що врегулювання війни повинне розпочатися з формули, яку пропонує держава, яка захищає свою землю – тобто Україна.

Наші пропозиції, вони сьогодні переходять до практичної площини. Це складний шлях, на жаль довгий, але ми хочемо справедливий мир,
– зазначив президент.

Водночас український лідер прокоментував й питання функціонування зернового коридору. Він наголосив, що на інавгураційному саміті підійматиметься тема харчової безпеки. Вона пов'язана з вільним судноплавством у Чорному морі – як додав Зеленський, всі зацікавлені у функціонування зернового коридору.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна працю над тим, щоб всі порти держави працювали – не лише Одеси. Президент наголосив, що йде робота над тим, щоб Миколаїв економічно розростався – щоб порт міста і виробництва знову розпочали свою роботу.

Слова Ердогана

Президент Туреччини Реджеп Ердоган зазначив, що наразі важливі три пункти – харчова безпека, обмін полоненими та гарантії судноплавства. Окрім цього Туреччина має певні можливості щодо цього і поділяє думку України. Ердоган бачить позитивні зрушення і країна робитиме кроки у цьому напрямку.