Тим часом в сесійній залі усміхнені обличчя, обійми та рукостискання. Хтось з депутатів газету читає, хтось фотографується біля Конституції України. Депутати ніби іменинники: гостей в Раді - “нема куди яблуку впасти”: урядовці, керівники держустанов і відомств, посли та Президент.

“Саме тому потрібен національний круглий стіл. Ділова розмова з опонентами. Тому, звертаюсь до Вас усіх, народних депутатів: Давайте разом за Україну!”, - закликав Президент України Віктор Янукович.

Розпочали обранці з головного: Конституцію змінили поза порядком денним. На заклики частини опозиції не редагувати Основний закон, більшість апелювала владним: “треба!”. Результат: подовження повноважень - собі й главі держави.

Вже потім виявилося, що допомогли більшості як “нашоукраїнці”, так і “бютівці”. “Біло-сердечні” на 7 ренегатах одразу поставили хрест.

“Це є Яценко, це є Бабаєв, це є Богдан, це є Куровський, це народний депутат, щоб я не помилився Павленко, Мовчан і Семінога. 7 народних депутатів, які проголосували за зміни до Конституції і виключені з фракції”, - сказав народний депутат, фракція "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.

Згідно з ухваленими змінами, чергові парламентські вибори відбудуться останньої неділі жовтня 2012 року. Президентське ж волевиявлення - останньої неділі березня 2015-го. Проголосований документ встановив єдиний термін повноважень: як для Президента, так і для депутатів рад усіх рівнів.

“Усі вони мають п’ятирічний строк, наголошую, лише за умови обрання на чергових виборах. Тобто, всі, хто будуть обрані на позачергових виборах, все одно під час чергових виборів будуть переобиратись”, - сказав перший заступник голови ВР Адам Мартинюк.

Опозиціонери не втрачають натхнення. Кажуть, для звернення до Конституційного суду є вагома підстава - замість 25 членів більшості голосували їхні карточки, а в такому доленосному голосуванні це неприпустимо.