Про це розповів секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов. Він стверджує, що Путіну потрібна саме дестабілізація.

До теми "Якщо Путін дозволить": у Думі заявили, що можуть направити зброю на Донбас за кілька годин

Ми це наголошуємо зараз і артикулюємо нашим партнерам, що ми не можемо собі дозволити, щоб падала наша економіка. В цьому питанні нам теж треба допомога. Адже якщо люди перейдуть у стан паніки – це дуже небезпечна ситуація для країни,
– зазначив він.

Данілов наголосив, що під час нестабільної інформаційної ситуації маніпулювати Україною буде набагато легше, а це завдання Росії.

"Навіщо це роблять спільним наголосом решта партнерів – у нас тут є певні питання щодо цього. Ми за відкриту публічну, світову дискусію з питання війни на території нашої країни", – сказав секретар РНБО.

Якщо чогось немає, то не треба казати, що воно є

Данілов зауважив, що Україна вдячна партнерам за ту допомогу, яку вони надають. Але цілком усвідомлює, що відбувається у світі, тому просить не намагатись у такий спосіб маніпулювати країною.

Ми з великою повагою ставимося до всіх країн, вдячні їм за допомогу, але якщо чогось немає, то не треба казати, що воно є. А якщо воно є, треба казати, що воно є і називати прізвище, ім'я і по батькові, а не відкладати потім на майбутнє,
– запевняє секретар РНБО.

Брифінг Олексія Данілова з підсумками засідання РНБО: дивіться відео

Загроза вторгнення Росії: головне

  • За даними розвідки, Росія активно нарощує війська біля кордонів України. Про можливість повномасштабного російського вторгнення у західних ЗМІ говорять ще від жовтня 2021 року.
  • Нещодавно Вашингтон заявив, що Росія планує напад на Україну в середині лютого.
  • Після цього у посольстві США дозволили своїм дипломатам покинути Україну за бажанням. Згодом почали рекомендувати і своїм громадянам покинути територію України через загрозу нового російського вторгнення.
  • 25 січня, під час звернення до українців, Володимир Зеленський наголосив, що приводів для паніки немає і ситуація на кордоні контрольована українськими бійцями.