Українські делегати наголосили, що вважають причину такого рішення Парламенської асамблеї дискусійною, але його наслідки можуть бути небезпечними.

До слова За обстріляний український прапор: у ПАРЄ перервали виступ Гончаренка і пригрозили санкціями

Ми, члени постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ, висловлюємо глибоке розчарування щодо рішення комітету з питань правил процедури щодо позбавлення Олексія Гончаренка права виступу на 3 місяці,
– мовиться в заяві української делегації.

Українські депутати запевнили, що як члени Асамблеї поважають і дотримуються регламенту й залишаються прихильниками конструктивного підходу до діяльності ПАРЄ.

"Наслідки такого безпрецедентного рішення можуть бути небезпечними з точки зору свободи висловлювання та свободи слова в ПАРЄ. Особливо, зважаючи на той факт, що відповідне рішення стосується висловлювань делегата в соціальних мережах, а не під час його публічного виступу в Асамблеї", – наголосили українські делегати.

Резюмуючи, вони висловили сподівання, що у своїй діяльності керівництво Парламентської асамблеї боротиметься з подвійними стандартами.

Коротко про скандал з Олексієм Гончаренком:

  • Раніше Парламентська асамблея Ради Європи позбавила українського делегата права виступу на 3 місяці.
  • Підставою для цього стало звернення голови російської делегації Петра Толстого, якого в соцмережах Гончаренко назвав негідником і, за словами українського депутата, розповів правду про його царя – Володимира Путіна.
  • В українському суспільстві ця тема була дуже гучної на фоні іншого скандалу – рівно за тиждень до цього президент ПАРЄ обірвав виступ Гончаренка, коли той намагався продемонструвати обстріляний український прапор, щоб нагадати, що в Україні досі триває війна з Росією.