Повністю виключили абзац, який стосується України, а відтак, справ екс-прем'єрки Юлії Тимошенко та екс-міністра Юрія Луценка.
"Що стосується України, то кримінальні справи, порушені стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, призвели до різкої критики з боку міжнародного співтовариства. Асамблея глибоко стурбована зловживанням системою кримінального правосуддя країни для переслідування політичних опонентів. Асамблея вважає, що в обох випадках було порушено принципи розмежування політичної та кримінальної відповідальності", – йдеться у документу ПАРЄ.
Згідно висловленої під час обговорення пропозиції, резолюція повинна мати загальний характер без згадування конкретних країн та імен. Водночас, конкретно взятим країнам має бути присвячено окремі доповіді. Відтак, проголосована резолюція має на меті гарантувати політикам захист від кримінального переслідування за політичні рішення.
Парламентська асамблея вважає, що демократія і верховенство права потребують того, щоб політики були надійно захищені від кримінального переслідування за свої політичні рішення. Політичні рішення підлягають політичній відповідальності, остаточне ж рішення належить виборцям, – відзначають у резолюції.
Окрім того. Повністю переписали абзац, за яким раніше пропонувалося закликати українську владу вжити конкретних заходів для забезпечення ефективної незалежності судової влади, зокрема, шляхом виконання відповідних рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи та якнайшвидшого виконання в повному обсязі відповідних рішень Європейського суду з прав людини. Згадка про Україну у проголосованій резолюції зникла.
"Закликати компетентну владу тих держав-членів, які були засуджені (Євросудом з прав людини, – "24") за порушення статті 18 Європейської конвенції з прав людини, вжити конкретних заходів для забезпечення ефективної незалежності судової влади та швидко і в повному обсязі виконати відповідні рішення Європейського суду з прав людини", – йде мова у резолюції ПАРЄ зазначено в ухваленій резолюції.
Нагадаємо, минулого місяця доповідачі парламентської Асамблеї Ради Європи щодо України вимагали звільнити Юлію Тимошенко, не чекаючи на рішення Євросуду з прав людини у газовій справі.