Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив російський правозахисник Марк Фейгін. Утім, він зазначив, що на фоні своїх російських "колег" митрополит Павло просто жебрак.

Дивіться також Золото, коштовності, портрети: СБУ показала кадри з обшуків у митрополита Павла

"Ніколи цього не розумів. Чому не можна їздити на простішій машині, носити не брендові аксесуари? Яка йому різниця, адже він одягнений в немодний одяг, скажімо так", – іронічно відмітив Фейгін.

Марк Фейгін про справу Паші "Мерседеса": дивитись відео

РПЦ культивує церковний бізнес

Альтруїзм та нежадібність – це точно не про РПЦ, відзначив правозахисник. Адже там культивується поняття, що церква має бути модною і багатою. Тому всі ці дорогі аксесуари, годинники, автівки – стилізація під "московських попів".

Але в порівнянні з ними Паша "Мерседес" просто жебрак. Там (в Росії – 24 Канал) вони без годинника за пів мільйона не виходять з дому. На Maybach несерйозно їздити – я про московських попів,
– зазначив він.

Правозахисник додав, що попри начебто засудження російської агресії, було чимало колаборантів серед представників церкви. Особливо на тимчасово окупованих територіях. Треба було різкіше обірвати зв’язки з МП.

"Не знаю, як про це митрополит Павло буде говорити на суді. Я думаю, що серйозного переслідування не буде. Але чинити опір діям владі в умовах війни – не найкращий і не найрозумніший спосіб", – резюмував він.

Справа Паші "Мерседеса": що відомо

  • СБУ перехопила розмови Павла Лебедя, в яких він заявив, що Україна "провокує" Росію, закликав молитись за Кіріла та радів російським прапорам у Херсоні. Йому оголосили про підозру.
  • Попри перенесення судового засідання начебто через стан здоров’я Павла Лебедя, йому все ж обрали запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт на 60 днів з зобов'язанням носити електронний браслет.
  • Паша "Мерседес" активно протестував проти носіння електронного браслета. Мовляв, це може нашкодити його здоров’ю. Також митрополита не влаштувало те, що наступні 60 днів він має провести в своєму будинку, який начебто намагається продати.