Очільник Державної міграційної служби Максим Соколюк представив законопроєкт. Він навів аргументи, чому нардепам потрібно його ухвалити.
Цікаво Наскільки захищені цифрові паспорти в Дія: що кажуть в Мінцифрі
Мовиться про законопроєкт №3986. Згідно з ним, паспорт-книжечка, оформлений до набрання документом чинності, буде дійсним до закінчення строку його дії.
Чому паспорти-книжечки хочуть вивести з обігу
Чиновник звернув увагу, зокрема, на існування колізії між старими нормативно-правовими актами. А також зауважив, що закінчуються бланки паперових паспортів.
Ми уже видали понад 6 мільйонів пластикових ID-карток. Остання партія паспортів у формі книжечок була виготовлена у 2013 – 2014 роках,
– наголосив Соколюк.
Тобто, підкреслив він, скоро просто не буде чого видавати. Крім цього, впродовж останніх років фіксували чимало випадків підробок паспортів-книжечок.
"Законопроєкт передбачає, що книжечки, які є в людей, будуть діяти. Скасовано буде лише видачу нових. Ті, кому виповниться 25 і 45 років, отримуватимуть нові ID-картки", – додав він.
Зауваження від народних обранців
Під час обговорення парламентарі висловили низку зауважень до окремих положень законопроєкту. Наприклад, щодо оплати за отримання нового паспорту.
Крім цього, нардепи критикували й звуження приватності. Адже до ID-картки пропонують внести додаткову персональну інформацію, зокрема – про групу крові.