Україні нададуть нові системи ППО. Про це Володимир Зеленський сказав на спільній пресконференції з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом. Політики разом відвідали 21 ракетну групу сил ППО ФРН.

Дивіться також Ми не залишимо у спадок цю війну, а завершимо її на умовах України, – Зеленський

Скільки Patriot прибудуть в Україну

Журналісти поцікавилися у президента щодо поставок засобів протиповітряної оборони. Зеленський відповів, що Київ працює над цим питанням з США та європейськими союзниками.

Глава держави не став уточнювати, з ким саме з країн Європи ведуться переговори, оскільки Україна ще чекає на підтвердження відповідних рішень.

Очікуємо на позитивний результат щодо отримання 2 – 3 систем ППО найближчим часом,
– заявив Зеленський.

Нагадаємо, що сьогодні у Берліні відбувалася конференція з відбудови України. Під час свого виступу канцлер Олаф Шольц пообіцяв протягом найближчих тижнів та місяців поставити в Україну третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси. Останні дві системи Patriot Німеччина поставила у квітні у травні.

Італія оголосила новий пакет допомоги

Рим надасть Україні два пакети допомоги. Один із них передбачає постачання озброєння нашій державі. Зокрема, у військовому пакеті буде ЗРК SAMP/T.

ЗРК SAMP/T може одночасно наводити ракети Aster-30 на 16 різних цілей, тож цей комплекс справді може значно посилити протиповітряну оборону України.

Зазначимо, що сьогодні стало відомо про зняття заборони на використання "Азовом" американської зброї. Це підтвердили у самій бригаді.

Варто зауважити, що після ухвалення законопроєкту про фінансування озброєння Україні наприкінці квітня США почали масово постачати на фронт зброю. Вона допомогла стримати наступ окупантів на Харківщині, вважають ЗМІ.