Військовий оглядач Роман Бочкала розповів 24 Каналу, що світ чудово розуміє, що зараз відбувається в Україні. Однак невідомо, до якої агресії має ще вдатися Росія, щоб наші союзники почали діяти.

До теми Дорогі та ефективні: як ЗРК Patriot допоможуть закрити українське небо

Скільки ППО Захід насправді міг би дати Україні

Наші союзники усвідомлюють наскільки складною є зараз ситуація. Але, на жаль, для них важливіша власна безпека, ціни на нафтопродукти та збереження певної зони комфорту, в якій вони перебувають.

А чому ми говоримо про 7 – 8 систем Patriot, чому не більше? Чому не 20 – 30? Лише у Сполучених Штатах за офіційною інформацією 1100 таких установок. Хіба не можна виділити нам хоча б 50?
– сказав Роман Бочкала.

Чимало Patriot зберігаються у наших сусідів. Наприклад, у Румунії та Польщі їх по 50 одиниць. Очевидно, що зараз у цих країн немає такої потреби, як в України, щоб залучати ці системи.

Звісно, повністю закрити небо над Україною майже неможливо. Адже окрім ракет, ще є "Шахеди", інші повітряні засоби, які нерентабельно збивати за допомогою Patriot. Але тоді постає питання постачання інших систем, щоб усунути такі загрози.

Patriot може захистити всю Україну

Відповідно до своїх технічних характеристик, Patriot справді може збивати балістичні ракети, бачити їх на великій відстані. Варто розуміти, що мовиться про мінімум чотири пускові установки, які належать до однієї системи. Кожна з яких має радіус дії 120 кілометрів.

Якщо в кожній області буде хоча б одна система Patriot на чотири пускові установки, то це вже 16 ракет. У росіян теж обмаль зброї. Під час останніх обстрілів вони гатили ракетами 2023 року. Це свідчить про те, що Росія працює "з коліс",
– підкреслив військовий оглядач.

Тож Patriot потрібно якомога більше. Україні треба надати таку кількість, яка дозволить захистити від атак кожну область.

Що відомо про отримання ППО

  • Міністр закордонних справ України заявив, що зараз у світі є 100 доступних систем Patriot. Наприклад, понад одна батарея може стояти на охороні порту чи аеродрому у сусідніх країнах. Дмитро Кулеба висловив сподівання, що найближчим часом нам вдасться отримати хоча б 7 додаткових батарей для ЗРК.
  • У західних ЗМІ повідомили нібито в України закінчилися ракети для Patriot. В Офісі Президента спростували таку інформацію, але зауважили, що ці ракети справді в дефіциті. Ба більше, ворог використовує підступну тактику й спеціально випускає на один об'єкт 10 – 12 ракет, щоб виснажити систему.
  • Ціллю останніх атак Росії стала критична інфраструктура. Окупанти знищують ТЕЦ, б'ють по газових сховищах, підстанціях. Завадити цьому може посилення ППО. Більшість об'єктів є захищені від "Шахедів", але не від ракет. Також є третій – найвищий рівень захисту. Він передбачає будівництво підстанцій, які сховані під землею.