Другий важливий аспект – посилення системи ППО. Про це розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Читайте також: Доведеться відкоригувати – у Міненерго вивчають зміни тарифів після ударів по енергетиці

Кубраков пояснив, що цього року енергетична система України краще підготовлена до російських атак. Зокрема, захист був зосереджений на 2-му рівні, тобто від "Шахедів". На думку Кубракова, саме від безпілотників удалося захистити більшість об'єктів.

Декілька областей, які зараз піддаються найбільшим атакам, – вони живляться саме шляхом трансформаторів, які захищені другим рівнем захисту. Тобто на ці конструкції вже були не одні атаки, і вони витримали їх. І я сподіваюсь, що і надалі будуть витримувати захист,
– сказав міністр інфраструктури.

Повний захист можливий

Водночас для повного захисту енергооб'єктів потрібний третій рівень захисту. Ідеться про будівництво нових підстанцій, занурених під землю.

"Це набагато більш складніше. Ми це розробили спільно з Генштабом. Їх військові інженери розробили ці конструкції, чотири країни-партнери надіслали своїх інженерів, і ті з самого початку приймали участь у розробці. Це Велика Британія, США, Німеччина і Японія", розповів Кубраков.

Наразі випробування такого захисту було завершено, і воно повністю підтверджує, що такі конструкції можуть захистити від ракет будь-якого типу.

Окупанти зруйнували Трипільську ТЕС

  • Голова наглядової ради "Центренерго" Андрій Гота вранці 11 квітня повідомив, що внаслідок нічної атаки російські загарбники повністю зруйнували Трипільську ТЕС. Унаслідок обстрілу почалася масштабна пожежа в турбінному цеху.
  • Варто зазначити, що Трипільська ТЕС була однією з найпотужніших у Київській області та найбільшою в Україні. Як вплине руйнування ТЕС на ситуацію зі світлом в Україні – читайте у матеріалі.
  • Голова Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що обстріли ТЕС – це війна проти мирних українців. Він закликав західний світ відреагувати на це.