Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, зазначивши, що у Німеччини немає великої кількості ЗРК Patriot. Ця країна, на відміну від США, не є основним оператором цих систем. Водночас Вашингтон, маючи понад 1000 пускових установок Patriot, Києву не передав жодної.

До теми Боррель: армії ЄС мають 100 батарей Patriot, та неспроможні надати сім з них Україні

Є в невеликій кількості

В батареї ЗРК Patriot може бути 6, 8 або 10 пускових установок. В середньому європейські батареї мають 8 пускових установок, і саме таку нам може передати Німеччина.

Цього має бути достатньо, щоб забезпечити захистом середнє або велике – до 1 мільйона жителів – місто. Йдеться про захист в питаннях компоненти великого радіуса дії, який є у Patriot. Водночас їм потрібно, щоб була підтримка комплексів малого та середнього радіуса дій,
– зазначив військовий оглядач.

Також ще з жовтня 2022 року тривають перемовини щодо надання Україні комплексів SAMP-T. На сьогодні наша країна отримала лише один комплекс від Франції та Італії влітку 2023 року.

SAMP-T значно менше, ніж Patriot у світі. SAMP-T Україні можуть надати, щоб не знімати з бойового чергування ті, які виробляються. Виробництво цих систем не таке масштабне та серійне, як Patriot. Тому ці комплекси є в невеликій кількості, а їхнє виробництво не таке швидке,
– підкреслив він.

До SAMP-T використовуються ракети типу Aster, зокрема Aster 30. Є їхній певний запас, також вони застосовуються на пускових установках в інших комплексах.

"Якщо є порівнювати з виробництвом ракет до Patriot, то у США можливості значно більші саме по кількісному показнику. Тому SAMP-T може бути альтернативою, але не тотальною, тому що цих комплексів замало", – наголосив Олександр Коваленко.

Patriot

Які можливості має ЗРК Patriot / Інфографіка 24 Каналу

Військова допомога від партнерів Україні

  • Уряд Німеччини готовий негайно передати нашій країні ще один ЗРК Patriot, який має допомогти відбивати обстріли Росії по території України. Також Берлін передасть ракети до наявних в Україні систем ППО. Цей комплекс Patriot буде переданий Україні на додачу до систем ППО, які вже є в країні.
  • Водночас Володимир Зеленський подякував Олафу Шольцу та повідомив, що мав розмову з канцлером перед тим, як було ухвалене важливе рішення.
  • Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що міністерству вдалося ідентифікувати "понад 100 доступних Patriot". Він наголосив, що у деяких сусідніх державах є понад одна батарея Patriot, яка охороняє порт або аеродром. Міністр додав, що в Україні мають надію якнайшвидше домовитися про постачання 7 додаткових батарей ЗРК Patriot.