Усередині квадратів можливий повний хаос і плутанина, але - нічого круглого. Отже, кілька фактів про столицю Китаю. Площа Пекіна - майже 17 тисяч кілометрів квадратних. Тут легко помістяться 20 українських столиць. Населення - понад 19 мільйонів людей. Це майже вдвічі більше, аніж у Москві.
Щороку Пекін відвідують десятки мільйонів туристів. Торік їх кількість сягнула рекордних 80 мільйонів. Хочете стати одним із них? Тоді відкладіть 100 доларів на візу і 1000 на авіапереліт в обидві сторони. Де переночувати обирайте самі. У Пекіні можна знайти і хостел на околицях - за 5 доларів, і бюджетний готель - за 30, і преміум-готель за 600 доларів за ніч.
Пообідати в Пекіні найкраще в численних ресторанчиках або ж вуличних харчевнях. Традиційна страва - млинці з начинкою. Ціна - менше 50 центів. А ще радимо скуштувати качку по-пекінськи. Це місцева кулінарна фішка. У найдорожчих ресторанах за цілу птицю попросять 30 доларів.
Поїли та відпочили з дороги? Вирушаємо гуляти Пекіном! Перша зупинка - Заборонене місто. Це найбільший палацовий комплекс у світі. Нині за 10 доларів його може відвідати будь-хто, а за часів імператорів простим смертним сюди було зась. Звідси і назва резиденції.
Далі - Площа Тяньаньмень. Ще одна візитівка Пекіна з приставкою найбільша у світі. Площа майдану 440 тисяч квадратних метрів. У минулому Тяньаньмень була як ареною урочистих, так і трагічних подій китайського народу.
Храм Неба. Особливість комплексу - його суворе геометричне планування, унікальна архітектура і високо художнє оформлення храмових споруд. Вхід у найбільший збережений до наших днів вівтарний комплекс - 5 доларів.
Може похвалитися Пекін і сучасними спорудами, як ось Пташине гніздо. Так китайці назвали головний стадіон, де відбувалися змагання Олімпіади-2008.
Ну, і яка ж Піднебесна без Великої китайської стіни. Аби пройтися цією справді вражаючою оборонною спорудою доведеться від’їхати від Пекіна кілька десятків кілометрів. Одноденна мандрівка обійдеться у 25 доларів.