Слова Джона Кірбі передає кореспондент "Голосу Америки" з питань національної безпеки Джефф Селдін.

Важливо Кожен день війни коштує нам життів, – Зеленський поговорив з Трюдо

Позиція Пентагону

Речник Пентагону закликав Росію заявити про свої наміри щодо низки сил вздовж кордону з Україною.

Ми продовжуємо закликати до дотримання режиму припинення вогню, до яких закликали Мінські угоди. Та до зниження температури напруги,
– цитує Кірбі Селдін.

Водночас Кірбі не став коментувати слова Володимира Зеленського про те, що у відносинах з НАТО для України найбільш актуальним питанням є отримання Плану дій щодо членства в Альянсі. Про це президент України заявив під час телефонної розмови з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 6 квітня.

Головні тези розмови Зеленського та Столтенберга

  • Останнім часом кількість порушень режиму тиші з боку російських окупантів збільшилась. На жаль, зростає і кількість загиблих українських захисників.
  • НАТО повинні приділяти більше уваги питанням безпеки в Чорному морі та посилювати свою військову присутність у Чорноморському регіоні. Саме це стане потужним чинником для стримування Росії.
  • У відносинах з НАТО для України найбільш актуальним є можливість отримання Плану дій щодо членства.

Актуально Росія стягує війська до кордону з Україною: чи можливий наступ – все, що відомо

Яка зараз ситуація на Донбасі

  • Ситуація на Донбасі почала загострюватися ще з кінця березня. Саме тоді українська розвідка зафіксувала, як Росія стягує зброю до окупованого Криму.
  • За даними ЗСУ, Росія нарощує свою присутність у Воронезькій, Ростовській та Брянській областях. Усі ці регіони межують з Україною. У Кремлі заявили, що роблять це "у межах підготовки до майбутніх військових навчань "Захід 2021".
  • Паралельно з цим Росія активно почала перевіряти бойову готовність своїх збройних сил. Загалом у квітні запланували провести понад 4 тисячі навчань різного масштабу.

Ситуація на Донбасі та в окупованому Криму: дивіться відео