ПАРЄ підтримала вищезазначену резолюцію 134 голосами, жоден з учасників засідання не виступив проти. Рада Європи, зокрема, закликала до створення міжнародного компенсаційного механізму під її егідою.

Читайте також Зеленський анонсував запит на скликання Ради Україна – НАТО щодо захисту неба

Сьогодні у стінах ПАРЄ відбувся "український день", під час якого парламентарії розглянули важливу Резолюцію щодо підтримки відбудови України. Участь у засіданні, окрім української парламентської делегації, взяв Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який виступив із потужною промовою перед парламентаріями,
повідомили у Верховній Раді.

Варто зазначити, що проєкт резолюції пройшов політичний комітет ПАРЄ наприкінці січня.

Що передбачає резолюція

Першочергово йдеться про створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи Метою є всебічне відшкодування збитків, завданих фізичним та юридичним особам, зокрема Україні внаслідок агресії Росії.

Цей механізм передбачає створення міжнародного трастового фонду, до якого передали б заморожені російські активи з країн-учасниць Ради Європи та інших держав.

Комітет закликає країни активно співпрацювати у питанні передачі активів у цей механізм за підтримки ЄС, США та країн "Групи семи".

Світ вводить санкції проти Росії: останні новини

  • Міністерство фінансів США спільно з Великою Британією оголосило про нові заборони, що стосуються імпорту та використання алюмінію, міді та нікелю російського походження. Ця ініціатива призначена для обмеження доходів, які Росія отримує від експорту металів.
  • Також нещодавно уряд Японії розширив заборону на експорт до Росії, що включило до переліку 164 додаткові промислові товари. Мовиться, зокрема, про літій-іонні батареї, газові турбіни та моторне мастило.
  • Що цікаво, з кінця березня китайські банки почали блокувати оплату від російських компаній за компоненти і набори для складання електроніки, зокрема серверів, систем зберігання даних, ноутбуків та іншої апаратури.