Президент України в інтерв'ю Reuters розповів, що світ поступово втрачає свій інтерес до війни в Україні, тому потрібно діяти швидко і боротись за країну, а не чекати смерті Путіна.

Дивіться також Путін розпочав ядерні навчання: в ISW відповіли, навіщо йому потрібна ця "показуха"

Путіна з Кремля винесуть уперед ногами

На думку президента України, Путін не буде завжди сильним, він старіє та у будь-якому випадку помре. Втім, поки ми будемо чекати цей момент, не можна зараз віддавати свою державу, бо потім її буде складно повернути, як це відбулося з Кримом і Донбасом у 2014 році.

Світ, за словами Володимира Зеленського, теж так довго думати про Україну не зможе, у всіх є свої внутрішні виклики. Наша країна на початку повномасштабного вторгнення змогла підняти інформаційну хвилю і залучити підтримку партнерів, але зараз не всі на Заході такі міцні, як були спочатку, хоч і сили ще залишились.

Путін не самостійна фігура на сьогодні, він хвилю наративів дає, що Україна керується Сполученими Штатами Америки, а він насамперед керується великими грошима. З Кремля його винесуть тільки вперед ногами. Його оточення тримає його в цій системі. Нам потрібно знайти слабке місце в цій системі,
– говорить український президент.

Гарант Конституції підсумував, що якщо щоденно шукати можливості і боротись, то обов’язково переможеш.

У діалозі наразі немає сенсу

Зеленський пояснив, що зараз у цьому немає сенсу, оскільки на сьогодні Путін не є самостійною фігурою.

В цьому проблема, він промивав людям мозок і мозок промили йому. Він перебуває в інформаційній кулі, в бажанні нас знищити. Ти не можеш сідати розмовляти з людиною, єдина ціль якої – знищити тебе. І ти не можеш на сьогодні знайти тут справедливий діалог,
– зазначив президент України.

Зеленський зазначає, що Глобальний саміт миру у Швейцарії – один із форматів, в рамках якого потрібно підготувати підґрунтя, "сильний документ і більше тиску на Росію".

Що передбачає Глобальний саміт миру у Швейцарії

  • Вперше про Саміт миру розповів президент України у квітні. Він заявив, що він має відбутися у червні, а зараз влада працює над тим, щоб він став справді глобальним.
  • Саміт пройде 15 – 16 червня 2024 року у Швейцарії. Місцем його проведення обрали Бюргеншток, неподалік швейцарського міста Люцерн.
  • Питання, які розглядатимуть на Саміті миру стосуватимуться кількох сфер і не будуть пов'язані безпосередньо з бойовими діями. Зокрема, розглянуть 3 питання: енергетичну безпеку, ядерну безпеку, питання вільного судноплавства (харчова безпека) і неблокування Чорного та Азовського морів.