Про це в ефірі національного телемарафону розповів міністр оборони України Олексій Резніков, повідомляє 24 Канал. За його словами, водночас тези про "червоні лінії" вже звучать інакше.

Цікаво Пастка для Європи і страх контрнаступу: чому Росія і Китай заговорили про "мир" в Україні

У багатьох столицях є люди, які хочуть посадити Україну за стіл переговорів

Резніков зауважив, що в багатьох столицях залишаються прихильники ідеї, що Україну все ж таки потрібно змусити сісти за стіл перемовин.

Є різного роду дописи в медіа, є різні емісари, які їздять по світу і вважають, що нас потрібно посадити за стіл перемовин на якихось умовах, які б заспокоїли агресора. Нас, звісно, це тішить в тому сенсі, що ми не плануємо сідати з агресором за стіл перемовин,
– зауважив міністр.

За його словами, президент Володимир Зеленський дуже чітко публічно висловив позицію, що зі злочинцями у Кремлі немає про що говорити.

"Ми це робили понад 8 років. Україна це робила в Мінському форматі, в Нормандському форматі. Ну і ми знаємо, чим це завершилося. Ми їм не віримо, тому будь-яка розмова можлива лише після того, як вони звільнять всі тимчасово окуповані території станом на 1991 рік", – зауважив Резніков.

Він підсумував, що тоді, звісно, Україна зможе сісти за стіл перемовин, оскільки Росія все одно залишиться нашими сусідом. Зокрема, представники обох країн говоритимуть про:

  • репарації,
  • контрибуції,
  • міжнародний трибунал,
  • видачу міжнародних злочинців на ордер Гаазького трибуналу і так далі.

Варто прочитати У Росії видали цинічні вимоги до України для припинення війни: у Зеленського вже відреагували

Переговори між Україною і Росією: коротко

  • Президент України Володимир Зеленський виключив можливість перемовин з російським диктатором Владіміром Путіним. Він наголосив, що президент Росії – неадекватна людина. Український лідер раніше намагався знайти з ним діалог, однак це не дало результатів.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що наразі триває велика кампанія, щоб посадити Україну за стіл переговорів. За його словами, якщо президент і ухвалить рішення про перемовини з Росією, то це відбуватиметься лише на умовах Києва.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що також намагається донести до інших світових лідерів фундаментальні принципи формули миру Володимира Зеленського.