Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус розповів 24 Каналу, що пропозиції про мир, які могли звучати в лютому чи березні 2022 року, нині неактуальні. Це демонструє динамічність війни, у якій бере участь Україна.

Дивіться також Якщо Росія не погодиться з умовами, ми змусимо її здатися, – прем'єрка Італії

Комунікації між Україною та Росією

Іван Ус зазначив, що йому важко уявити комунікації між українським та російським урядами. У Москві вважають, що їхня країна більш потужна і вони мають диктувати умови.

В Україні розуміють, що ті заяви (Росії – 24 Канал) є пропозиціями капітуляції. Тому погоджуватись на це ми не збираємось,
– наголосив головний консультант інституту.

На його думку, дипломатія між Україною та Росією поки не здатна щось змінити. Обидві сторони вважають, що саме на полі бою буде розв'язано питання цієї війни.

Той факт, що Росія частіше говорить про перемовини, означає, що там розуміють, які є проблеми у військовій структурі. Мені, як економісту, видається, що в економіці також не все добре,
– припустив Іван Ус.

Економічні проблеми в Росії

Міністерства, які відповідають за економічну складову життя Росії, уже давно надсилають сигнали про фінансові проблеми.

Нещодавно з'явилася інформація щодо внутрішнього аудиту "Газпрому", який показав дуже негативні результати. Багато хто вважає, що оприлюднення цього є сигналом наближених до керівництва корпорації людей, щоб зупинити війну,
– сказав Іван Ус.

За його словами, якщо Росія не припинить війну проти України, то там будуть масштабні проблеми в економіці.

Економісти кажуть, що за розрахунками ймовірний крах Росії вже скоро,
– наголосив експерт.

Путін заговорив про перемовини

  • Президент Росії Владімір Путін 14 червня провів зустріч у МЗС, де під час свого виступу висловив низку цинічних заяв. Зокрема про "мирні переговори" з Україною та "мир" у світі.
  • Російський диктатор заявив, що не Росія ініціювала війну в Україні та що Кремль нібито "готовий до переговорів хоч завтра". Ці нові путінські висловлювання пролунали під час його зустрічі з керівництвом міністерства закордонних справ Росії.
  • Владімір Путін висловив свої умови щодо "мирних" переговорів з Україною напередодні Глобального саміту миру. В Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували мету цих заяв Путіна. Аналітики ISW відзначили, що Путін зробив ці заяви, щоб підірвати підтримку Заходом вимог України та відвернути увагу від міжнародних зусиль щодо покарання Росії за агресію.