Очільник Кремля звільнив з посади міністра оборони Сєргєя Шойгу і призначив на його місце економіста Андрєя Бєлоусова. Блогер, політолог Сергій Запорожський сказав 24 Каналу, що Путін також проводить "ревізію" у міноборони, де заарештовано декілька крадіїв. Він дає зрозуміти, що зараз все буде "по-новому".

Дивіться також Курс на довгу війну та баланс між "вежами Кремля": для чого Путіну Бєлоусов і що буде з Шойгу

У "геополітика" Путіна не все добре

Домовленості Путіна з російськими елітами впродовж 24 років полягали в одному – вони його підтримували, він їм давав можливість красти і всі разом вони тримали у покірності "стадо". Водночас про те, щоб когось з російської еліти кидати за ґрати, домовленості не було. Тому в перспективі реакція цих еліт може бути "дуже цікавою".

Також призначення на посаду міністра оборони Бєлоусова свідчить про те, що у "геополітика" Путіна не все добре з грошима. Тому він сподівається, що красти будуть менше, а снарядів буде більше. Однак він помиляється,
– зауважив політолог.

Якщо Путін не дасть елітам красти, тоді у їх представників виникає логічне питання: навіщо він тоді їм потрібен?

"Те що зараз відбувається в Росії, це не "боротьба з корупцією". Це спроба показати росіянам, які, можливо, вже чимось незадоволені, що віднині все буде "по-новому". Однак так не може бути, тому що вся ця корупційна система наскрізь прогнила, і Путін її очолює", – наголосив він.

Велика корупційна схема

Крім того, Путін звільнив Юрія Садовенко з посади заступника міністра оборони Росії і його місце посяде аудитор Рахункової палати Олег Савельєв.

"Це продовження історії. Вже багато кого звільнено з високих посад та заарештовано. Однак це не працює так, що, наприклад, ще один затриманий заступник глави міноборони взяв і вкрав з якогось сейфа мільярд рублів. Так не буває. Це велика корупційна схема. Зараз там всі чекають, до кого наступного прийдуть правоохоронці і чи прийдуть взагалі", – відзначив Сергій Запорожський.

Більше про перестановки та арешти в російській владі

  • Ще напередодні так званої інавгурації Путіна було заарештовано заступника міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу – Тимура Іванова, якого звинувачують в отриманні хабаря. А вже після того, як Путін вп'яте став президентом, він звільнив і самого міністра. Проте Шойгу посів нову посаду – секретаря Ради безпеки.
  • Новим міністром оборони було призначено економіста Андрєя Бєлоусова. Однак його репутація теж небездоганна і на нього вже знайшли компромат. Він нібито здійснював перекази на Мальту у розмірі 600 тисяч євро, хоча його зарплата на той момент складала 7 тисяч доларів. Крім того, дружина Бєлоусова обійняла нову посаду з величезною зарплатнею. Новий міністр оборони також володіє розкішною квартирою.
  • Водночас в міністерстві оборони продовжуються звільнення та арешти. Було затримано голову управління кадрів міноборони Юрія Кузнєцова, якого теж звинувачують в отриманні хабаря.
  • Крім того, звільнено заступника міністра оборони та найближчого соратника Шойгу – Юрія Садовенко. На його посаду призначено аудитора Рахункової палати Олега Савельєва.