Резінков написав заяву на звільнення

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков 1 листопада написав заяву про відставку. Скоріш за все, він тепер стане наступним міністром оборони, тобто замінить Андрія Тарана на цій посаді.

До теми Міністром оборони стане Резніков, а главою Мінреінтеграції – Верещук, – "Слуга народу"

Найбільша претензія, яка лунає від критиків Резнікова, як до ймовірного міністра оборони – це те, що він не військовий командир. Однак ще за президентства Петра Порошенка в Україні відбувся поділ функцій:

  • військовими справами займається Генштаб і Головнокомандувач;
  • міністр оборони виконує суто політичні функції.

І зараз там, в першу чергу, потрібен менеджер, який має навести порядок у державних закупівлях, де за період очільництва Тарана відбувся повний хаос. А це розкіш, яку Україна не може собі дозволити в часи війни з Росією.

Повний випуск програми "Такі справи": дивіться відео

Резінков може стати позитивною заміною

Фаховість Олексія Резнікова не викликає сумнівів. Також він досить предметно і детально знайомий з кремлівськими маніпуляціями. Тож у випадку з Резніковим – це може бути позитивна заміна.

Рекомендуємо У Зеленського визначилися з новими міністрами: хто може потрапити до уряду

Замість Резнікова міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій може стати Ірина Верещук зі "Слуги народу". Але, ймовірно, Резніков стане не просто міністром оборони, а збереже за собою портфель віцепрем'єра, який очолить і оборонку, і реінтеграцію.

Тобто, фактично Верещук, ймовірно, отримає посаду, але без портфеля. А тут нема ні позитиву, ні негативу. Це – ніяк.

Звільнення Уруського та Любченка

Подав заяву про звільнення міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. Замість Уруського міністром може стати голова митної служби Павло Рябікін.


Рябікін може стати міністром з питань стратегічних галузей / Фото пресслужби "Борисполя"

На посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, який подав у відставку ще 20 жовтня, вже цього тижня мають призначити Руслана Стрільця, який наразі є першим заступником міністра.

Міністр економіки України Олексій Любченко, ймовірно, також скоро піде у відставку. На його місце фракція буде пропонувати заступницю голови Офісу Президента Юлію Свириденко.

Перетасовування карт, а не зміни

Бачите, я не роблю крок не до позитиву, не до негативу. Адже загалом це все виглядає як перетасування карт. Відверто відчувається кадровий голод, який нині є в країні, адже посади просто міняють між собою, з надією знайти ідеальних міністрів.

Читайте також "Божа кара" для Путіна: війна на Сході може перейти на нову стадію через Bayraktar

Тож, тому складається враження ніби ми топчемось на місці. Дуже не хочеться робити песимістичний крок назад. Авансом залишаємося на боці позитиву, але точно будемо слідкувати і критикувати там, де це доречно, кожного чиновника.