Пресслужба посольства України у Великій Британії назвало цей випадок провокаційним. Відповідна заява з'явилася у твітері відомства.

Нагадаємо Британська компанія-перевізник використовує карту України без Криму

Ми звертаємо увагу на кожен випадок провокаційного представлення кордонів України всупереч міжнародному праву,
– йдеться у заяві.

Як зазначили дипломати, посольство України у Великій Британії вивчає цю ситуацію і визначить свої подальші дії.

Карта на вантажівках без Криму

Інформація про перевізника із картою без Криму спершу з'явилася у ЗМІ: відповідне фото вантажний авто зробив небайдужий українець за кордоном. Виявилося, що такі зображення є і на офіційному сайті перевізника та у соцмережах.

Вантажівка з картою без Криму
На своїх вантажівках компанія послуговується картою без Криму / Фото з cameroremovals.com

На карті Україна зображена без Криму, втім півострів і не "віддали" Росії. Оскільки свої перевезення компанія не здійснює у Росію, найімовірніше, саме тому Крим не зобразили на карті.

Карта України без Криму: попередні скандали

  • 5 липня державний телеканал "Дом" показав карту з "російським" Кримом. Зображення швидко мінили на правильне і пояснили, що проводять службову перевірку.
  • В інстаграмі на сторінці офіційного представництва JBL опублікували карту України без Криму й Донбасу. У компанії пояснили, що це помилка смм-ника, якого одразу ж після скандалу звільнили.
  • Один із найгучніших скандалів останнім часом – карта України без Криму на офіційному сайті Олімпіади-2020. Карта Olympics Cheer Zone розділяла "кордоном" материкову частину України й тимчасово окупований Крим.