Як повідомляє Znak, закон, який дозволяє присвоювати іноземним та міжнародним неурядовим організаціям статус "небажаних", набув чинності 3 червня. На підставі цього закону, генпрокурор або його заступники за погодженням з МЗС РФ можуть визнати організацію небажаною. Таким організаціям буде заборонено працювати в РФ, їх структурні підрозділи будуть закриті, а розповсюдження інформаційних матеріалів заборонене. Перелік подібних організацій буде вести і публікувати Мін'юст Росії.

Депутати Держдуми від КПРФ Валерій Рашкін і Сергій Обухов підготували запит на ім'я генпрокурора РФ Юрія Чайки з пропозицією присвоїти статус "небажаної організації" Фонду Сороса, який має представництва в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Пскові.

Зазначена організація десятки років веде послідовну антиросійську діяльність як у самій Росії, так і в інших країнах. Засновник зазначеної організації – Джордж Сорос – не приховує своєї ролі ні в розвалі Радянського Союзу, ні в організації так званої помаранчевої революції і Євромайдану в Україні,
– пишуть комуністи.

Читайте також: Сорос: Третю світову може почати Китай

Депутати вважають, що "антиросійська діяльність" Фонду Сороса приймає найрізніші форми. На їхню думку, зокрема, робота фонду спрямована на розвал радянської системи освіти.

Представництво інституту "Відкрите суспільство" розпочало роботу в Росії в 1995-му році. До цього благодійна діяльність Джорджа Сороса в Росії проводилася через міжнародний фонд "Культурна ініціатива" та міжнародний науковий фонд.