Абітурієнти можуть прийти у приймальні комісії університетів і там разом з працівниками зареєструвати особистий кабінет і подати електронну заявку.

"Ми можемо допомогти створити, власне, електронний кабінет. Також допомогти завантажити фотографію і додаток до атестату, допомогти створити заявку", – зазначив працівник консультаційного пункту Андрій Кузик.

Цього року кожен абітурієнт може подати на державне замовлення дев'ять заяв на чотири спеціальності. А от на платну форму навчання кількість заяв необмежена. В абітурієнтів приймають сертифікати ЗНО за цей та минулий роки.

Читайте також: Вступна кампанія стартує в Україні: що треба знати абітурієнтам

Приймають в університетах і паперові заявки. Але подати їх можуть лише абітурієнти, які мають пільги, або ті, у кого є помилка в особистих даних.

Цьогоріч в Україні запровадили коефіцієнт: галузевий, регіональний та сільський. До прикладу, у львів’ян, які вступають в "рідні" університети, загальна сума балів зростає на 1%. Випускники сільських шкіл отримають плюс 2%. На 3% зростає бал у тих, хто подається на інженерні та математичні спеціальності.

Коефіцієнт галузевий, який ви вказали, діє лише для заяв з першим пріоритетом і на певні спеціальності. Наприклад, фізика, хімія, екологія, науки про землю. Вже з другим пріоритетом цей коефіцієнт діяти не буде. Це треба пам`ятати вступникам,
– наголосив відповідальний секретар приймальної комісії Андрій Гакалюк.

В університетах закликають почекати і не робити ажіотажу у перший день. Подавати електронні заявки можна до 26 липня. Результати ж вступних конкурсів будуть відомі 1 серпня.

До слова, сьогодні, 12 липня, абітурієнти масово кинулися подавати документи до вишів через свої електронні кабінети. У першу годину роботи систему навантажили понад 15 тисяч потенційних студентів. Як наслідок – вона не витримала і дала збій.