Відповідну інформацію повідомили в оперативному командуванні "Південь". Автівки виявили на Миколаївщині у бік Херсонщини.

Важливо Європарламент підтримав створення трибуналу для суду Росії за воєнні злочини

ЗСУ знайшли автомобілі з тілами українців

У ході просування наших підрозділів по Миколаївщині в бік Херсонщини було виявлено декілька цивільних автівок із понівеченими та розстріляними тілами людей,
– повідомило командування.

Там також додали, що попередньо пошкодження техніки свідчать про:

  • підрив автомобілів на замінованій ділянці місцевості;
  • а також – про обстріл колони.

Командування пояснило, що місцеві жителі намагались евакуюватися. У відповідь російські окупанти цинічно показали людям нібито як дозволений шлях місцевість, яка була замінована.

Автівки підірвались. Тих людей, які вижили після підриву, росіяни розстріляли.

Серед загиблих – двоє дітей молодшого шкільного віку,
– розповіли в ОК "Південь".

Та додали, що втілення політики поліцейської держави окупантами продовжується.

Окрім того, на тимчасово зайнятих територіях Херсонщини та Запоріжжя вороги створили 19 так званих "комендатур". Все для того, щоб посилити контроль над нескореним населенням.

Важливо Для розслідування злочинів Росії: в Україну приїдуть 42 слідчі Міжнародного кримінального суду

Покарання Росії за порушення правил та звичаїв війни: що відомо

  • 19 травня Європарламент схвалив резолюцію, яка закликає Євросоюз створити спеціальний трибунал для справ про воєнні злочини Росії проти України.
  • У документі Європарламент закликав ЄС вжити необхідних заходів у міжнародних провадженнях і судах щодо режимів Росії та Білорусі. Зокрема за воєнні злочини, злочини проти людства, геноцид та агресію, скоєні в Україні. Розслідування стосуватиметься всього персоналу російських збройних сил, а також урядовців, причетних до злочинів.
  • 29 квітня ПАРЄ підтримала створення трибуналу проти Росії. За нього виступає і Володимир Зеленський. Трибуналу для Путіна хоче Велика Британія.
  • 12 травня в Організації Об'єднаних Націй заявили, що розслідуватимуть військові злочини Росії в Україні. Для цього створили Резолюцію "Погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії".
  • Раніше громадянська мережа ОПОРА запустила збір доказів воєнних злочинів Росії в Україні.

Дивіться також – окупанти зґвалтували жінку, яка не видала українських бійців на Запоріжжі: відео