Наразі Укроборонпром відновлює втрачені відомості про працівників підприємств, які опинилися на тимчасово окупованих територіях чи постраждали внаслідок руйнівних ракетних ударів.

До теми Не знаю, чому "Мрію" не перемістили, – інтерв'ю з пілотом Ан-225 про авіацію, "Антонов" та війну

Таким працівникам концерн запропонує роботу на інших об'єктах державного оборонно-промислового комплексу й подбає про виплату матеріальної допомоги.

На сьогодні 5 підприємств концерну захоплені окупантами, документація щодо персоналу або повністю знищена, або доступ до неї відсутній,
– повідомили в Укроборонпром.

Також у відомстві повідомили, що державний концерн поглиблює домовленості з країнами-партнерами на політичному рівні. Йдеться про кооперацію за усіма видами важкого озброєння: бронетехніки, систем протиповітряної та протиракетної оборони, високоточного озброєння.

Український невійськовий бізнес став на військові рейки

За 3 місяці повномасштабної війни Росії проти України підприємства, які виготовляють цивільну продукцію, також перейшли на військові рейки. Наразі український невійськовий бізнес виготовляє необхідні комплектуючі, вузли та агрегати, постачає матеріали та освоює виробництво різних компонентів для озброєння та військової техніки.

Тим часом Росія продовжує завдавати ракетних ударів по об'єктах Укроборонпрому. Раніше повідомлялося, що у нашого оборонного комплексу збитки становлять щонайменше 100 мільярдів гривень.

На жаль, інколи це призводить до втрат поміж працівників концерну, які щодня посилюють обороноздатність нашої країни. 5 травня президент Володимир Зеленський нагородив орденом "За мужність" III ступеня 16 працівників підприємств концерну. На жаль, 5 із цих людей отримали відзнаки посмертно.

Але українці продовжують дивувати сміливістю. Загалом станом на початок травня на оголошені концерном вакансії відгукнулися понад 12 тисяч людей. Більше ніж тисячу з них вже працевлаштували.

До теми Відбудова "Мрії": у ДП "Антонов" розповіли, як збираються відновлювати літак

Як Укроборонпром працює під час повномасштабної війни

  • Українські захисники зуміли захопити багато російської військової техніки. Частина з неї неушкоджена, тож вона майже одразу відправляється на фронт допомагати українським захисникам. Пошкоджену російську техніку лагодять працівники Укроборонпрому.
  • Станом на 12 травня загальна вартість усієї захопленої техніки ворога сягає 1,5 мільярда гривень. Трофейні танки, САУ та інші машини борються тепер проти окупантів.
  • Лише за перший місяць повномасштабної війни Росії проти України Укроборонпром виготовив і модернізував більше техніки, ніж за увесь 2021 рік. Наразі працівники концерну працюють у 3 зміни. Де та яким чином, звісно, не розголошують, але відомо, що є і виїзні мобільні бригади.

До теми – наші захисники гарно відпрацювали зі "Стугни" по окупантах: дивіться відео