“Торік за аналогічний між Першотравнем та Днем Перемоги період цієї доби на воді загинуло 11 осіб по всій Україні. А якщо брати за період із початку травневих свят цьогоріч, то на воді загинуло 26 людей. Це майже утричі менше, ніж торік, оскільки торік за це же період часу в Україні загинуло на воді 76 осіб”, – повідомили у ДСНС.

Рятівники гадають, що люди все ж таки почали дослухатися до попереджень та застережень про небезпеку. У регіонах нещасні випадки на воді не можливо а ні ідентифікувати, а ні прогнозувати.

“Звичайно, що у тих областях, де є розселення поблизу водойм, то, певно що варто очікувати якихось випадків із загибеллю на воді. Але, як правило, такі випадки трапляються саме у тих районах, де люди не мають певних навичок поводження на воді чи з водою – тобто у степових районах. Оскільки людина, котра виросла на річці – знає, якою небезпечною може бути вода. А якщо людина бачить велику річку удруге у своєму житті, а тут ще й сонце пригріває, та пірнути охоче – от і бувають такі випадки загибелі”, – додали у відомстві.

До слова, сотня українських міст та сіл зустріла Великдень, будучи затопленою. Про це повідомляють у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. При цьому пік паводків в Україні ще не настав – його очікують в середині травня. Найбільше страждають північна та центральна частини України.