Сміття, як ресурс

Володимир Борейко зазначив, що прибирання сміття на суботниках, які влаштовують в Україні — немає ніякого сенсу, адже за кілька тижнів, вони знову з'являються.

Змушувати рядового українця любити природу – нелогічно, коли сама держава веде себе жахливо,
— вважає еколог.

За його словами, у Європі сміття є ресурсом і використовується на 95%. Українському бізнесу не вигідно його переробляти, бо відсутня підтримка держави для такого бізнесу.

Голова Київського культурно-екологічного центру запевнив, що такий стан речей, зберігається через відсутність державного контролю, і буде продовжуватись надалі.

"Суботники – жалюгідна потуга долучити усіх до справи, якою мають займатись двірники та служби, які отримують за це кошти", — переконаний Борейко.

Зоозахисний рух

Він стверджує, що завжди був добрим критиком цього руху. Через те, що українські зоозахисники фокусуються виключно на собаках. Зокрема, у Європі зоозахисники займаються усіма тваринами. Крім того, на його думку, багато організацій погано обізнані в цій темі. До того ж, вони ворогують між собою. Саме тому, еколог вважає, що зоозахисний рух в Україні є неефективним.

Щодо побудови притулків для бездомних тварин він сказав, що це не вирішить усі проблеми.

"По-перше, потрібно штрафувати людей, які викидають тварин на вулицю. По-друге, зупинити розмноження тварин на будівництвах. І також, контролювати осіб, що займаються схрещуванням тварин у комерційних цілях. Адже тварини, які не відповідають певним критеріям бізнесмени залишають напризволяще", — запевнив еколог.

Природно-заповідний фонд

Борейко говорить, що природно-заповідний фон знаходиться у поганому стані. Бо у багатьох заповідниках та природних парках є "комерційні екологи", які дивляться на заповідники, як на місця, де можна заробити гроші.

"У Дунайському біосферному заповіднику займаються промисловим виловом риби, а це є грубе порушення законодавства. Ми звинувачуємо Кабмін у суді за бездіяльність. Хочемо припинити подібні безпрецедентні випадки. Але наші судді не вбачають у цьому нічого протиправного" — сказав еколог.

За його словами, зараз він з колегами, чекає підписання 2 законопроектів Президентом. На його думку, це буде новий тест для влади. Борейко певний, що в Україні діє величезне антиекологічне лобі, до якого входять: мисливці, "комерційні екологи" та бізнесмени.

Системною проблемою у нашій справі є те, що вона прогнила зсередини під впливом ідеології грошей.Коли ми говоримо, що природа є священною, і ми не маємо права будувати чи плюндрувати її – над нами просто сміються,
— підкреслив еколог.

Сховище ядерних відходів на Київщині

Він розповідає, що за боротьбу проти будівництва ядерного могильника під Києвом, його оголосили агентом Росії. Борейка обурює, що таке масштабне питання не обговорюється з громадою.

"У 70 км від Києва хочуть побудувати сховище ядерних відходів. В інших країнах, ніхто не міг уявити, що біля столиці буде ядерний могильник", — сказав Борейко.

На його думку, такі випадки мають місце тому, що нинішня влада ліквідувала природоохоронну прокуратуру і заборонила перевірки. А тому державні органи, що відповідальні за озеленення та охорону природного середовища займаються вирубкою лісів та відмиванням коштів.