Таку інформацію отримало видання, промоніторивши реєстр Міністерства юстиції. Мовиться про низку компаній.

Зауважте Керівництво АРМА відсторонили та відправили під домашній арешт

Ексміністр Злочевський переписав компанії на доньок

Доньки ексміністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського Ганна та Карина стали кінцевими бенефіціарними власниками його видобувних українських активів,
– мовиться у повідомленні.

Вони через кіпрські компанії є бенефіціарами "Еско-Північ", "Куб-Газ", "Парі", "Перша українська нафтогазова компанія", "Системойлінженерінг", "Надрагаз", "Алдеа-Україна", "Бурізма Сервіс", "Технокомсервіс", "Надрагазвидобування", "Газойлінвест", "Геоюніт" і "Нафтогазопромислова геологія".

Ба більше, видання повідомляє, що сайт та сторінка у фейсбуці компанії Burisma Group не оновлюються та не працють з початку 2021 року. Саме Burisma Group об'єднувала всі вищезгадані компанії.

Що відомо про хабар у 6 мільйонів

  • У 2020 році керівництву НАБУ і САП намагалися дати 6 мільйонів доларів хабаря готівкою. Це найбільший хабар в історії України.
  • У САП повідомили, що гроші представники ексміністра Миколи Злочевського, власника Burisma Holdings, пропонували за закриття кримінальної справи, у якій він фігурує як підозрюваний. Йдеться про 2 кримінальні справи – щодо розтрати та привласнення майна та про відмивання грошей.
  • Також у справі фігурують відсторонені перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в Києві Микола Ільяшенко та ексдиректор з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча.
  • У 2020 році Злочевському САП оголосили підозру. Його оголосили у розшук, згодом – заочно арештували.
  • У справі також фігурує ексдиректорка організаційно-розпорядчого департаменту ДФС Олена Мазурова.
  • У червні 2021 року вона пішла на угоду зі слідством. Вона визнала, що винна у справі про хабар у розмірі 5 мільйонів доларів НАБУ і САП.