Глава МЗС Китаю Ван Веньбінь заявив, що серйозно стурбований "обвалом" дамби біля Нової Каховки. Водночас він не визнав Росію винною у підриві та закликав "обидві сторони конфлікту" сісти за стіл переговорів.

Читайте також Затоплені 600 квадратних кілометрів, загроза для ЗАЕС існує: головне про підрив Каховської ГЕС

Як у Китаї відреагували на терористичний акт Росії

Глава міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь виявив стурбованість підривом дамби, проте російський акт тероризму не засудив.

Ми серйозно стурбовані руйнуванням Каховської дамби. Ми глибоко стурбовані гуманітарними, економічними та екологічними наслідками, спричиненими цим,
– заявив міністр.

Вже традиційно у Китаї закликали до мирних переговорів з терористами. Ван Веньбінь заявив, що Пекін сподівається на те, що обидві сторони "конфлікту" візьмуть на себе політичні зобов'язання щодо припинення війни.

"Ми закликаємо всі сторони, залучені до конфлікту, дотримуватися міжнародного гуманітарного права та робити все можливе для захисту цивільних осіб і цивільних об’єктів", – насамкінець зазначив він.

Як на підрив Каховської ГЕС відреагували у світі

  • Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі також закликав Україну сісти за стіл переговорів з терористами та "обговорити закінчення війни". Він назвав підрив Каховської ГЕС закономірним наслідком війни, яку Росія розв'язала проти України.
  • Тим часом речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що підрив дамби – відповідальність Росії. Вона також повідомила, що США спільно з українським урядом продовжують розслідування, щоб з'ясувати, що саме призвело до катастрофи.
  • Засудив терористичний акт Росії також і Ізраїль – міністр закордонних справ країни Елі Коен заявив, що Ізраїль підтримує цілісність України. Він додав, що за оцінкою їхніх служб, Каховську ГЕС підірвала саме Росія.