Українська влада наголошує, що справжні наслідки катастрофи можна буде побачити після того, як вода зійде. 24 Канал розповідає, що відомо про жертв теракту, який скоїли росіяни.

До теми Люди сидять на дахах, рівень води росте, триває евакуація: головне про підрив Каховської ГЕС

Остаточна кількість загиблих

Міністр МВС України Ігор Клименко заявив, що внаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. 29 – це Херсонська область і два громадянина загинули в Миколаївській області.

Кількість загиблих зросла

У МВС України розповіли, що, на жаль, зросла кількість загиблих та постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС. Станом на вечір 20 червня повідомили про 21 загиблого: 5 людей загинули через прицільні постріли російських окупантів. Окрім того, відомо про 28 поранених. З них – 16 ліквідаторів.

Скільки загинуло херсонців на лівобережжі

У Херсонській ОВА розповіли, що відбувається на лівому березі Херсонщини. Олександр Прокудін повідомив, що окупанти намагаються приховати катастрофу, аби її не побачив світ.

Зараз 17 населених пунктів підтоплені. Ми розуміємо, що там – дуже велика кількість жертв. В Олешках стоїть страшенний сморід. Не працює каналізація. Майже всюди немає світла та питної води. Окупанти зробили карантин в Олешках. Тіла місцевих жителів вивозять,
– наголосив Прокудін.

Лише в Олешках, за офіційними даними, загинуло 11 людей. Водночас Прокудін наголосив, що кількість загиблих суттєво занижують. Під завалами своїх будинків залишаються люди. У місті немає світла та питної води.

Двоє військових загинули, рятуючи мирних

У Херсонській області 7 червня загинули двоє військових, які разом з побратимами організували рятувальну операцію:

  • Володимир Кавуліч – начальник координаційного штабу добровольчого формування "Феміда" у складі 124-ї бригади тероборони;
  • його побратим "Юг".

Вчора (7 червня – 24 Канал), коли бійці вирушали на допомогу мешканцям Херсонщини, їхній човен потрапив у сильну течію, разом із Вовою загинув його побратим "Юг",
– написала дружина Володимира Кавуліча.

Анастасія Крем також повідомила, що без батька залишився їхній синочок Лев.

Наслідки катастрофи можна буде оцінити лише після відходу води

  • Зранку 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Україна одразу розпочала евакуацію населення з правобережжя Херсонської області, яка підконтрольна Україні. Станом на вечір 7 червня вже евакуйовано близько 2 тисяч людей.
  • Наразі наслідки катастрофи оцінити неможливо, як і підрахувати точну кількість загиблих, адже вони можуть бути під водою.
  • Відомо, що близько 17 000 людей на підконтрольному Україні правому березі Дніпра втратили житло та майно, а на тимчасово окупованому лівобережжі – більш ніж 25 000.