На цьому зробив наголос генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота, спілкуючись з журналістами "Радіо Свобода". Він заявив, що до Криму вода не надходитиме щонайменше цілий рік.
Читайте також Евакуйовано до 3 тисяч людей, рівень води продовжує падати: головне про підрив Каховської ГЕС
Окупанти в Криму сидітимуть без води
До Криму водопостачання не відбувається, тому що вже в Каховському водосховищі набагато нижчий рівень води, ніж потрібен для того, щоб іти Кримським каналом. І тому, найімовірніше, мінімум рік вода в Крим не надходитиме,
– підкреслив Сирота.
За словами гендиректора Укргідроенерго, швидко забезпечити мешканців Криму водою не вдасться. Навіть за умов, що Україна зможе деокупувати півострів.
Також Ігор Сирота назвав чотири області, в яких спостерігаються проблеми з водопостачанням.
Потерпати буде від проблеми водопостачання Дніпропетровська область, Запорізька, Херсонська і Миколаївська. Приблизно ми розуміємо, що це чотири області, які потерпатимуть від водопостачання. Тому що ми знаємо, що нижче 12,70 метра уже забори не працюють,
– додав він.
За словами Ігоря Сироти, наразі шукають альтернативні рішення. З їхньою допомогою мали б забезпечити людей питною водою. Гендиректор компанії зауважив, що наразі з цим проблеми не спостерігаються. Так, у Кривому Розі води вистачить на 1,5 – 2 місяці. Якщо говорити про інші підтоплені міста, то туди довозять воду.
Водночас слід розуміти, що від прем'єра надійшло доручення. Згідно з ним, мають збільшити свердловини у Херсонській, Миколаївській, а також Дніпропетровській областях. Передовсім вони мають бути поблизу лікарень, щоб люди мали доступ до питної води. Також там, де могтимуть, продовжать підвозити питну воду.
Коротко про наслідки підриву ГЕС
У МВС зазначили, що станом на 13:00 12 червня:
- на Херсонщині підтоплені 46 населених пунктів, 32 (3 801 будинок) – на підконтрольній території та 14 на тимчасово окупованій.
- на Миколаївщині підтопило 31 населений пункт.
- на Дніпропетровщині без водопостачання залишається майже 165 тисяч абонентів у 32 населених пунктах. Туди продовжують підвозити воду та шукати варіанти стабільної подачі.