Про це 24 Каналу розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. За його словами, російські окупаційні війська вчинили воєнний злочин – екологічну катастрофу, яка матиме непередбачувані наслідки.

Дивіться також Росіяни підірвали Каховську ГЕС: чим це може загрожувати ЗАЕС і наступу ЗСУ

У Новій Каховці немає зв’язку

Хлань розповів, що Нова Каховка підтоплена, а місцеві мешканці самотужки покидають місто. Вони могли не чути нічний вибух на ГЕС. До того ж росіяни глушать зв’язок.

Зараз не можливо зв’язатись з людьми, які перебувають у Новій Каховці. У місті немає зв’язку,
– заявив депутат Херсонської облради.

Підтоплення може тривати місяці

Він додав, що внаслідок підриву дамби найбільше постраждає лівобережна частина Херсонщини. Водночас підтоплення торкнеться понад 80 населених пунктів на правому березі. Під евакуацію підпадають майже 40 000 осіб.

"Потрібно розуміти об’єм води, який скидається з Каховського водосховища. Потрібно чекати підрахунків гідрологів, але найближчі дні й навіть місяці буде тривати підтоплення", – наголосив Хлань.

Все, що відомо про підрив Каховської ГЕС

  • Оперативне командування "Південь" вранці 6 червня повідомило, що російська армія підірвала дамбу Каховської ГЕС, яка забезпечує ручне регулювання стоку Дніпра.
  • Президент України Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО та наголосив, що російські терористи лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі.
  • Укргідроенерго повідомило, що вибух стався у машинному залі всередині ГЕС. Внаслідок вибуху очікується спрацювання водосховища впродовж наступних 4 днів. Сама електростанція відновленню не підлягає.
  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що російська армія намагається таким чином зупинити деокупацію українських земель та відвернути увагу суспільства від подій у Бєлгородській області.