Раніше про готовність до саміту у нормандському форматі заявив голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Зустріч можлива ще за останньої каденції канцлерки Меркель.

До теми Україна працює над тим, аби зустріч "нормандської четвірки" відбулася ще за Меркель

Рішення саміту будуть актуальні і для нового уряду

Навіть якщо нормандський саміт пройде за участю пані Меркель, то ті рішення і зобов'язання, які будуть взяті, залишаться актуальними і для нового уряду Німеччини,
– зазначив Кулеба.

Нещодавно в Берліні з візитом побував віцепрем'єр – міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков. Урядовець проводив перемовини з представниками німецької та французької сторін щодо цього питання.

Росія відмовляється від участі в саміті

Тим часом Росія всіляко відмовляється від можливостей провести нормандський саміт. Міністр закордонних справ держави-агресорки Сергій Лавров вважає такі пропозиції несерйозними, бо, мовляв, Україна не дотримується мінських домовленостей.

Читайте також "Треба результати": в Офісі Президента назвали умову нормандської зустрічі

Меркель покидає посаду канцлерки Німеччини

Зазначимо, що Ангела Меркель покидає посаду канцлерки Німеччини. Вона очолювала уряд протягом 16 років. Партія політикині ХДС /ХСС зазнала поразки на парламентських виборах, поступившись лідерством соціал-демократам. Саме вони формуватимуть уряд, а в коаліцію Християнсько-демократичний союз вони не запросили.