Угоду підписав не представник компанії, а посередник

Іспанці "відхрестилися" від українського терміналу майже одразу після урочистого підписання меморандуму про його будівництво.

Виявилося, що від імені Gas Natural Fenosa угоду на мільярд євро підписав не представник компанії, а посередник на ім’я Джорді Сарда Бонвєї, котрий не мав на те жодних повноважень.

За процедурою ж, замість нього завізувати меморандум мав директор із зовнішніх зв'язків Gas Natural Джорді Гарсіа Табернеро. Але він до Києва так і не приїхав. У Києві сказали, що й не треба.

Жодного принципового значення для реалізації проекту таке рішення не буде мати. Бо в нас ціле коло партнерів. І іспанська компанія ніякого ексклюзиву чи принципового значення для його реалізації не мала. Тому це можна вважати технічним питанням, – заявив голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.

Наступні заяви чиновника, щоправда, мали вже інший зміст. Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів оголосив про готовність піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту LNG терміналу.

Каськів поїхав у Барселону "з’ясовувати непорозуміння"

"Іспанської компанії після таких "непорозумінь" інвестором ми не побачимо. Проект дійсно непоганий. І такий ляп, який зроблено, фактично, юридичним управлінням Держінвестпроекту, маємо надію, не вплине на реалізацію такого досить серйозного проекту", – пояснив голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

Деякі експерти навіть помітили у всьому, що сталося, "руку Газпрому". Та як би там не було, газовим конфузом російський монополіст скористається.

Якби не було участі прем’єр-міністра, цієї офіційності, помаху руки "починайте зварювання", може це пройшло б майже не помітно. Десь хтось би написав, але, як зазвичай, відмахнулися б. Але це, на жаль, свідчення несистемності в нашій політиці, – каже президент Укрінюрколегії Данило Курдельчук.

Гучне підписання відбувалося на фоні візиту Президента в Катар, де, зокрема, йшла мова і про можливі поставки скрапленого газу в Україну.

Нагадаємо, на LNG термінал в українському уряді покладають великі надії.

Після 2018 року він має забезпечувати імпорт 10 млрд кубометрів газу на рік. Причому це буде спотовий газ, котрий зараз дешевший за російський.

"Термінал буде здатний приймати такі обсяги газу, за яких ми станемо самостійними гравцями на енергетичному ринку", – заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Серед потенційних постачальників газу на український LNG термінал в уряді називають Алжир, Лівію, Єгипет, Катар і Азербайджан.