Беркут б`є всіх не розбираючись
Зачистку беркут проводить не рахуючись ні з віком, ні зі статтю. Б`ють кийками по ногах, по голові, в живіт...
Акцію у підтримку євроінтеграції на Майдані проводили громадяни, які самоорганізувались в соцмережах 21 листопада після рішення уряду про відмову підписувати Асоціацію з ЄС. Під стелою незалежності люди цілодобово стояли на варті, створили польову кухню, пункт обігріву, власну касу, куди небайдужі громадяни приносили гроші на потреби мітингувальників. Акція носила суто мирний характер.
Найбільша кількість людей, за різними оцінками, від 35 до понад 100 тисяч вийшли на вулиці 24 листопада. Це вже опозиція зібрала мітинг на підтримку євроінтеграції на Європейській площі. Тепер в Києві вже два майдани з однаковими вимогами. В цей день не обійшлося без сутичок. Частина мітингувальників намагалася прорватися до урядової будівлі. Зламали шлагбаум перед будівлею Кабміну. Міліція їм перешкоджає. У натовпі застосовується слізогінний газ
Натомість на Майдані в цей день почали встановлювати новорічну ялинку. Активістів, які намагались встановити свої намети потіснили. І за час чергування активістів зробити наметове містечко так і не дозволили. Люди цілодобово стояли на ногах.
Важко було, бо було сиро... Боліли не ноги а кості ломило. Хотіла йти додому, але душею відчуваю, що маю бути тут",
— волонтерка Лілія Ткаченко
Майдани об'єдналися
Перша серйозна бійка з беркутівцями відбувається вже 25 листопада, коли у натовпі на Європейській площі, де стояли прибічники опозиціонерів, знаходять машину СБУ з технікою для прослуховування. Народ обурюється... беркут блискавично і безрозмірно діє.
27 листопада нечисленні лави протестувальників на майдані вирішують поповнити студенти. Понад 5 тисяч вихованців Києво-Могилянської Академії, Університету Тараса Шевченка та інших вузів збираються біля пам`ятника Шевченку. З ними й студенти зі Львова, які перші вийшли на страйк у своїй області.
Цього ж дня майдани об'єднуються. Причому не молодь йде до політиків, а політики до молоді. Вже наступного дня на майдан виходить понад 10 тисяч студентів різних вишів столиці. До них їдуть студенти з усієї України, здебільшого Західних областей. Вони й стають основним кістяком Майдану. Пишуть "листа донецькому султанові". Акції продовжують носити мирний характер.
29 листопада, коли стає зрозуміло - Угоду про Асоціацію Президент у Вільнюсі так і не підпише - столицю починає лихоманити. В Маріїнському палаці з`являються агресивно налаштовані "тітушки". На Європейській площі стоять прибічники Партії регіонів.
Майдан не розходиться. Устами опозиційних політиків тут вже звучать інші гасла. Активісти ухвалюють резолюцію і вимагають імпічменту Президента, відставки Уряду та парламенту. Говорять про масові акції непокори. Виступ політиків слухають десятки тисяч людей, які вщент заповнили Майдан Незалежності. Перші незначні сутички з беркутом стаються через бажання опозиціонерів встановити на площі 2 машини з гучномовцями. Вже вночі, молодь на майдані дізналася, що таке українська міліція у всій красі.