Таке рішення стало результатом низки демократичних реформ в країні, а також виконання вимог Міжнародного трибуналу щодо арештів Ратко Младіча, Радована Караджича та інших військових злочинців.
Белград виконав низку вимог Євросоюзу
Крім того Белград, налагодив добросусідські відносини з Косовом, погодившись на участь Приштини у регіональних організаціях. Торік у грудні саме проблема бунтівного краю перешкодила Сербії отримати статус кандидата на вступ у ЄС.
"Ми погодили надання Сербії статусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Це велике досягнення. Воно є результатом зусиль, які доклали Белград і Приштина. Я сподіваюся, що Сербія і надалі працюватиме над тим, аби задовольнити політичні та економічні критерії для членства у ЄС", - каже голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей
Статус кандидата на вступ до ЄС - це велике досягнення
На заваді європейським прагненням Белграда ледь не стала Румунія
Цього разу на заваді європейським прагненням Белграда ледь не стала Румунія. Бухарест заявив, що не дасть своєї згоди на приєднання Сербії до ЄС, поки не отримає гарантій щодо прав румунської меншини у цій країні. Втім, дипломатам країн вдалося підписати угоду і Румунія зняла свої застереження. Ще одним важливим рішенням брюссельського саміту стало підписання так званого бюджетного пакту.
На саміті підписали пакт про бюджетну дисципліну
Договір, який завізували усі країни Євросоюзу, за винятком Великобританії та Чехії, повинен гарантувати бюджетну дисципліну та не дозволити країнам Єврозони накопичувати великі борги. Лондон і Прага, які не входять до зони обігу єдиної євровалюти, не захотіли давати Єврокомісії додаткових повноважень для контролю над своїми економіками.
"Підписання цього пакту свідчить про те, що ми не повернемося до фінансової безвідповідальності. Країни, які підписали документи, зобов’язуються дотримуватися на порядок вищого рівня дисципліни і таким чином дають чіткий месидж про неможливість відмови від євро", - сказав голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.
Дефіцит бюджету країни не повинен перевищувати 0,5% ВВП
Відповідно до нових правил максимальний дефіцит бюджету країн знижений з 3-х до піввідсотка ВВП. Для країн з низьким рівнем держборгу межа встановлена на рівні одного відсотка. Розмір заборгованості за умовами нового договору не повинен перевищувати 60% ВВП. Документ ще мають ратифікувати парламенти країн, а у випадку з Ірландією його повинні затвердити на референдумі.
"Ми досягли значного успіху. Втім, ще зарано говорити, що ситуація нормалізувалася. На цій зустрічі ми зробили перший крок у потрібному напрямку. Ми повинні доказати решті світу, що їхня віра у євро є виправданою, і що ми дотримаємо своїх обіцянок", - каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Ван Ромпей залишається на посаді голови Європейської ради
Також на зустрічі у Брюсселі лідери країн-членів ЄС продовжили мандат бельгійця Германа ван Ромпея на посаді голови Європейської ради. Цю посаду ван Ромпей обійматиме протягом наступних 2,5 років.