Маловідомі партії торгують своїми місцями у складі ОВК
Із 18 членів комісії п'ять - це представники партій, що є у парламенті. Решту 13 обирали жеребкуванням. Ось і вийшло, що більшість - за маловідомими.
Отримавши квоту, маловідомі партії одразу замінили своїх представників і поставили потрібних людей. Найбільше ротацій - в ОВК на 194-му окрузі - 11 членів. На окрузі в Обухові - 8.
"Коли квоту вибрали, коли вже партія розуміє, що в цій комісії вона має квоту на людину, тоді вона подає реальну людину, ту, яка буде реально працювати і представляти там інтереси" - пояснює секретар ОВК у 94 окрузі Ярослав Левцун.
Технологія "замін" вже забезпечила владі контроль над тими, хто підбиватиме підсумки голосування, переконані у комітеті виборців.
"Для того і реєструються технічні партії і кандидати, які потім просто будуть торгувати своїми місцями у виборчих комісіях", - каже голова комітету виборців Олександр Черненко.
На проблемних округах будуть працювати минулорічні члени ОВК
Разом з ротаціями технічні партії повернули у склад комісій бувалих членів. 13 % від складу усіх 5 ОВК працювали на виборах торік, тільки на інших проблемних округах.
"Замість своїх технічних кандидатів вони вже поставили тих людей, які... займались фальсифікаціями", - кандидат у народні депутати від ВО "Свобода" Юрій Левченко.
Небезпека людей із таким досвідом у тому, що вони вже знають, як унеможливити встановлення результатів виборів. Бо саме це вони і робили рік тому.
Ще одна технологія - "двійники" опозиційних партійців
Окрім ротацій, округи рясніють і іншими технологіями. В округах вже зареєстровані двійники бютівців: в Обухові - два Сергія Власенка та "клон" Остапа Семерака.
"Опозиції треба довести, що вони дійсно виграли вибори в минулому році. Партії регіонів, навпаки, потрібна поразка опозиції хоча б в частині округів - це спростує заяви, що тоді були сфальшовані результати виборів", - вважає політолог, керівник Центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко.
Тим часом Партія регіонів заявляє, що не висуватиме своїх кандидатів на довиборах. Своїх людей сподіваються провести у парламент в якості самовисуванців без прив’язки до партійного іміджу.