«У кількох західних ЗМІ вийшли сюжети, з яких можна зробити висновок - для темношкірих поїздка в Україну може бути небезпечною. Тож краще дивитись футбол вдома по телевізору».
— журналіст Максим Кукало

Сюжет британської ВВС наробив скандалу
"Євро-2012: Стадіони ненависті". Свіжий сюжет британської ВВС з промовистою назвою викликав чималий розголос. Журналіст ВВС Кріс Роджерс розповів глядачам, що на футбол в Україні ходять неонацисти.

"Впродовж першого тайму я бачив чоловіків, жінок, хлопців та дівчат, які віддавали гітлерівське вітання. Я розмовляв із кількома фанами, і вони мені сказали, що кричать "Зіг хайль", бо Гітлер ненавидів євреїв та чорних", — розповідає у сюжеті журналіст ВВС.

На українських стадіонах знімальна група ВВС зафіксувала бійки між фанатами, побиття азіатів на харківському стадіоні, а також образи на адресу темношкірих футболістів з боку львівських "ультрасів". Прокоментувати побачене автори попросили Сола Кемпбелла, екс-капітана англійської збірної. Сцени жорстокості в Україні його вразили.

"Залишайтеся вдома, дивіться по телевізору. навіть не ризикуйте, тому що врештіі можете повернутись звідти в труні”, — Сол Кемпбелл

Журналісти ВВС неправильно висвітлили тему
Андрій Куликов, який сам працював понад 8 років на ББС, зауважує, що британські журналісти не надто виважено підійшли до висвітлення теми.

«Насправді тут порушено вимоги стандартів тієї самої ВВС щодо балансу, а ще мене дивує, що по коментар до цього сюжету звернулися до Сола Кемпбелла. Власне, не те, що до нього звернулися, а те, що поширили його висловлювання не на підставі того, що він бачив сам, а вторинного матеріалу — того, що було в сюжеті».
— журналіст, медіа-експерт Андрій Куликов

Влада запевняє, що загрози іноземцям немає
Раніше про расизм та агресію серед українських вболівальників говорила "Німецька хвиля". Автор у своєму сюжеті називав львівських фанатів "націоналістичними головорізами". Англійська газета The Sun стверджувала, що в українських лісах неонацисти готуються до справжної війни з європейськими вболівальниками. Днями американська The New York Times вийшла із заголовком: "Расизм і Євро-2012: боротьба триває". Українська влада на всі закиди відповідала в дусі "расизму в нас нема, подивіться на себе".

«Звинувачувати Україну в тому, що у нас поширений расизм і робити це в такій тональності, як роблять це британські ЗМІ, окремі британські футболісти, і окремі британські громадські діячі — це просто неподобство».
керівник департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин

"Ніякої загрози немає, ніякої масовості нема. То якісь публікації, так би сказати, суб’єктивного бачення", — сказав Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Офіційні фан-клуби футбольних команд в Україні расизм засуджують. Та це не заважає окремим фанатам відверто говорити про свої настрої.

"На ЄВРО в Україну краще не приїздити. Чому? Расизм. Ось побачите ЄВРО зірветься", — фанати Влад і Руслан.

Частині вболівальників дійсно неподобєються, що в українському чемпіонаті грають легіонери загалом і темношкірі зокрема. Тож часто футболісти зазнають принижень та образ. Хтось до цього звикає, хтось — не помічає.

«Такі речі є не тільки в Україні, вони є всюди. Я провів десять років в Україні і бачу, що люди тут дуже хороші. Тут добре ставлення не лише до українців, але й до темношкірих чи азіатів».
нігерійський футболіст Самсон Годвін

Українське суспільство — не ідеал толерантності, але екстремістів все ж небагато, стерджують соціологи. Так, за даними КМІС, 6-7 % громадян країни дійсно негативно ставляться до азіатів та африканців. Щодо футбольних вболівальників, тут радикально налаштованих більше.

Та все ж, більшість темношкірих киян на футбол не ходить - каже старійшина нігерійської спільноти в Києві Анікі Джонсон. Побоюються. Але матчі ЄВРО-2012 Джонсон відвідає. Він переконаний, що під час Єврочемпіонату виступів расистів не буде.