Шашлики замість демонстрації

Самі трудящі 1-го травня про роботу згадують неохоче, більше думають про майовки, шашлики та тиждень вихідних попереду. Для когось вже традиція - збирати першого дня травня компанії і виходити у лісопарки. Там відпочинок і шашлик - краще, ніж демонстрації у спекотному місті.

Зараз дуже не вистачає того, щоб ми вийшли з прапорами якимись – “жовто-блакитними”, з кульками і пішли б десь погуляли, це було б дуже добре. А ми вирішили замість прапорів взяти шампури,
- розповідає киянин Анатолій.

Натомість, за старою традицією, хтось іде у місто на демонстрацію. Комуністи на парад вивели кілька тисяч людей із радянськими гаслами під червоними прапорами.

Зіпсувати "червоне" свято намагалися "помаранчеві". Декількох активістів Коаліції учасників помаранчевої революції із жовтою та синьою фарбою схопила міліція. Червону колону це не зупинило. Головний комуніст після палких промов та ходи зібрався додому.

Ну шашлики - це так. Ну так, щоб кудись поїхати, то ні. Я буду вдома в сім'ї. Ми домовилися, що будемо разом відпочивати,
- розповів лідер Компартії України Петро Симоненко.

Ще більше сутичок

Без сутичок не обійшлося на альтернативному мітингу профспілок, студентів і неформалів. "Інший Першотравень" міг взагалі не розпочатись. Учасників несподівано оточили спецпризначенці. І навіть декого встигли "запакувати" в автозак.

“Ці люди не порушували законодавства України, Ці люди були частиною колони "Захист праці". Це були представники студентських профспілок”, - каже співорганізатор акції Олег Верник.

“Ніхто ні в кого нічого не питав, нічого не говорили, просто налетіли і почали виривати з колони. Почали заводити просто в автобуси і просто пакувати”, - згадує учасник акції Роман.

Після недовгої штовханини, присутні все ж організувалися у колони. Першими ходою вирушили представники профспілок.

Це свято було сплюндроване різними країнами, зокрема, і Радянським Союзом. Де це відзначалось, як свято, всі їли шашлик і пили горілку. А це не є свято, це є день боротьби за свої права,
- каже співорганізатор акції Євген Дніпровський.

1-ше травня в цілому пройшло спокійно, згодом повідомили правоохоронці. Активніше святкували на Сході та Півдні країни. Наприклад, у Євпаторії влаштували театралізовану історичну ходу. Учасники параду представили різні епохи розвитку міста. Були і піонери, щоправда, юним акторам довелося пояснювати, хто це такі.

“Ми пояснили, що вони піонери, яка атрибутика, червоний колір головний у цій епосі і білі футболки, барабани обов'язково”, - розповіла учасниця ходи Олена Костенко.